Europese media spreken schande na incidenten Anderlecht

door
Europese media spreken schande na incidenten Anderlecht

De supporters van RSC Anderlecht hebben vrijdagavond op brutale wijze de wedstrijd van hun ploeg tegen Standard laten stopzetten. Nadat, uit protest tegen het verval van hun club, meermaals met vuurwerk op het veld werd gegooid, kon scheidsrechter Erik Lambrechts niet anders dan de match stil te leggen. En dat nieuws doet nu over heel Europa de ronde.


In de Nederlandse media focust men zich uiteraard op coach Fred Rutten. "De sportieve crisis bij Anderlecht is vrijdag op Sclessin tot uitbarsting gekomen. De onvrede bij de Brusselse fans maakt de missie van Fred Rutten en co alleen maar lastiger", klinkt het bij Voetbal International. "Knalvuurwerk, vuurpijlen: het belandde allemaal al in de buurt van Ochoa. De Mexicaanse doelman van Standard greep zelfs al even naar zijn oor nadat een vuurwerkbom in zijn buurt ontploft", vult Algemeen Dagblad aan.

Het Duitse BILD heeft het dan weer over 'pyro-waanzin'. "Op het moment dat de match werd stopgezet, stond Anderlecht 2-0 achter. Daarvoor hadden de ‘Ultra Idioten’ zich al meermaals in negatieve zin doen opmerken. Ze kregen uiteindelijk hun zin: de match werd gestaakt."

Bij het Franse L'Equipe hield men het op een droge opsomming van de feiten. "Het gedrag van zijn fans kwam Anderlecht vandaag duur te staan. Na een - terecht - afgekeurde treffer van Halilovic begonnen ze vuurwerk op het veld te gooien en dat bleven ze doen na de twee goals van Standard. Rond het halfuur vond scheidsrechter Erik Lambrechts het welletjes en hij maakte definitief een einde aan de partij. Standard zal waarschijnlijk een 5-0-zege krijgen."

En ook bij het Spaanse Marca ging het voorval niet zomaar voorbij. "Al bij het begin van de wedstrijd hing er rook in het stadion door bommetjes en vuurwerk. Daarna werd de partij al een keer voor vijf minuten onderbroken en ondanks de inspanningen van de spelers bleven de fans ook daarna nog allerlei zaken op het veld gooien. Na de 2-0 haalden de Anderlecht-fans nog wat materiaal boven en werd de match definitief stopgezet."

POLL: De amokmakers van vrijdag moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Steunpilaar Club valt uit voor titelclash, één wissel bij Union

Zondagavond staat opnieuw een cruciaal duel binnen de titelstrijd op het programma. Voor de tweede ...

51
51
Lukaku dankt Roma in titelstrijd, zoveelste slipper United

In de Italiaanse Serie A kan SSC Napoli de titelstrijd zondagavond helemaal neer toe trekken. Grote ...

12
12
Poppen aan het dansen: Genk-Antwerp escaleert na puike penalty

KRC Genk wou zich zondagnamiddag op eigen veld herpakken na de recente 1 op 9. Maar in de eerste ...

166
166
Anderlecht op koers: Verschaeren verklaart 'Hasi-effect'

Een week voor de bekerfinale heeft RSC Anderlecht nog een extra portie vertrouwen getankt. Zo nam ...

124
124
Kranten zien dissonant bij winnend Anderlecht: 4.5 op 10

RSC Anderlecht heeft een geslaagde week achter de rug. Nadat het thuis al met 5-0 won van AA Gent, ...

201
201
Grote comeback bij Duivels? Garcia zet deur wagenwijd open

Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijden ...

125
125
Paars-Wit kraakt Gentse code pas laat na domme rode kaart

Anderlecht heeft zich deze namiddag nog wat steviger op de vierde plaats genesteld. Paars-Wit ...

122
122
Fink wisselt twee keer, Antwerp vindt vervanger Janssen

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs kwijt gespeeld, maar de titel is zeker ...

65
65
'Crisis Real: Ancelotti eerstdaags weg, nieuwe job wacht al'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: ...

48
48
Izquierdo over Club-smaakmaker: "Leek wel bezorger Uber Eats"

Club Brugge heeft er tijdens de Champions' Play-Offs een erezaak van gemaakt om de aftrap tijdens de ...

196
196
Anderlecht-fans spuwen Buffalo uit: "Onsportief en irritant"

Zondagmiddag werd in de Champions' Play-Offs de return tussen AA Gent en RSC Anderlecht afgewerkt. ...

359
359
Mokerslag bevestigd: laatste match bij Antwerp gespeeld?

Antwerp FC zal in de komende matchen nog vol aan de bak moeten om alsnog een Europees ticket te ...

72
72
Bellingham toont kleinste kant, finale krijgt duur staartje voor Real

Real Madrid heeft zaterdagavond een nieuwe mokerslag geïncasseerd. In de finale van de Copa del ...

249
249
Leegloop bij Club? 'Hayen bibbert voor vertrek sterkhouder'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke zomermercato. Door de goede prestaties van de voorbije ...

483
483
Spaanse pers pakt Courtois aan na beklijvende Clasico-finale

FC Barcelona heeft zaterdagavond beslag gelegd op de Copa del Rey. In een beklijvende finale haalden ...

357
357
Milicevic dumpt brokkenpiloot, Hasi maakt statement

RSC Anderlecht gaf AA Gent afgelopen woensdag een stevig pak voor de broek: 5-0. Maar zondagmiddag ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot Club en Genk, nieuwe spelmaker Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

275
275
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. ...

116
116
De vloek van Harry Kane: ramp voor Kompany en Bayern

Harry Kane wordt al jaren beschimpt in Engeland. De aanvaller is de aanvalsleider van de Engelse ...

133
133
Real-aanvoerder haalt uit na Clásico: “Wat ben jij een klootzak!”

El Clásico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. De ...

386
386

Meer sportnieuws