KV Mechelen krijgt tegenvallend nieuws over sterkhouder

door
KV Mechelen krijgt tegenvallend nieuws over sterkhouder

KV Mechelen moet het de komende weken mogelijk zien te redden zonder Arjan Swinkels. De ervaren verdediger pakte afgelopen weekend tegen Eupen een rode kaart en riskeert daardoor een schorsing van drie speeldagen. KV Mechelen ging daar uiteraard niet mee akkoord en verscheen dinsdag voor de Geschillencommissie.

Daar vroeg de club zelfs de vrijspraak. Swinkels kreeg rood voor een trap in de buik van Milicevic, maar volgens Malinwa blijkt uit de beelden dat het helemaal zo erg niet was. "Daarop zie je dat Swinkels en Milicevic exact dezelfde beweging maken om de bal te spelen. Het was nooit Swinkels’ bedoeling om naast de bal te trappen en zo de tegenstrever de raken. Het beeld toont ook dat ze beiden de bal raken", klonk het volgens Het Laatste Nieuws.

"De scheidsrechter heeft deze fase verkeerd geïnterpreteerd. Dit klasseren als ‘uitsluiting voldoende’ lijkt me een terechte correctie op die verkeerde interpretatie. Swinkels loopt hier de deur niet plat. Hij is een speler die goed weet wat wel en niet mag." 

UPDATE 21u30 
KV Mechelen is er niet in geslaagd zijn slag thuis te halen. De club hoopte op de vrijspraak voor Swinkels, maar de Geschillencommissie is niet op die vraag ingegaan. De Nederlander kreeg uiteindelijk een schorsing van twee speeldagen opgelegd. Dat is wel één week minder dan de drie weken die het Bondsparket geëist had. 

De commissie oordeelde dat Swinkels wel degelijk een zware overtreding gemaakt had, maar omwille van zijn gunstige disciplinaire verleden kreeg hij toch een iets lichtere straf. Daardoor mist Swinkels normaal gezien de wedstrijden tegen Antwerp en Waasland-Beveren na de interlandbreak.

UPDATE 11/10
Ook tegen de beslissing van de Geschillencommissie ging KV Mechelen nog in beroep, maar ook dat heeft geen resultaat opgeleverd. Vrijdag besliste de Geschillencommissie Hoger Beroep immers dat de aanvankelijke schorsing van twee speeldagen gewoon gehandhaafd blijft. Swinkels mist dus de matchen tegen Antwerp en Waasland-Beveren.


POLL: Kan KV Mechelen zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

90
90
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

91
91
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

39
39
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

46
46
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

137
137
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

88
88
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

121
121
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

335
335
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

107
107
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

134
134
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

590
590
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

148
148
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

341
341
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

886
886
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

697
697
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

514
514
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

711
711
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

232
232
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

594
594
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

486
486

Meer sportnieuws