TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft zich volgens Het Nieuwsblad bij RSC Anderlecht gemeld voor de transfer van Davy Roef. Naar verluidt heeft Racing al gepolst of het de 25-jarige kon huren, maar Paars-Wit is niet geneigd om daar aan mee te werken. Ten eerste is Genk een rechtstreekse concurrent voor PO I. Daarnaast zit Roef in de laatste maanden van zijn contract, waardoor RSCA mikt op een definitieve transfer om toch nog iets aan hem te verdienen.

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe spits en zou daarbij onder meer aan Igor De Camargo denken. Coach Wouter Vrancken sluit alvast niet uit dat hij in januari vertrekt bij KV Mechelen. "Of hij blijft? Geen idee, dat moet je aan hem vragen maar uiteraard hoop ik van wel", klonk het bij TVL Sportcafé. De Camargo beschikt over een aflopend contract.

Sander Berge wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een winters vertrek bij KRC Genk, maar voor de Noorse middenvelder is dat absoluut geen must. "Ik voel mij nu niet plots te goed voor Genk of de Jupiler Pro League, integendeel. Als de juiste club zich meldt en het juiste bedrag op tafel legt voor mij dan kunnen we praten, zo niet blijf ik gewoon tot het einde van dit seizoen bij Racing Genk", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat Yannick Carrasco snel weer op de Europese velden te bewonderen zal zijn. Diverse Spaanse bronnen melden namelijk dat Real Betis erg concreet is voor de Rode Duivel. Gezien het feit dat Carrasco al langer aast op een terugkeer naar Europa, zou zijn Chinese club Dalian Yifang bereid zijn om water bij de wijn te doen. Zo meldt Estadio Deportivo dat een transfersom van om en bij de 20 miljoen euro moet voldoen.

Het is SSC Napoli menens voor Sofyan Amrabat en vandaag zaten beide partij volgens Calciomercato weer samen. Napels heeft zijn bod opgetrokken tot 15 miljoen euro (inclusief bonussen) en een deal is naar verluidt zo goed als rond. Hellas Verona vraagt wel 17 miljoen euro, maar het verschil is dus miniem. Pech voor Club Brugge: in de huurovereenkomst stond een afkoopclausule van 3.5 miljoen euro.

Oliver Giroud is op weg naar de Serie A. Volgens L'Équipe verruilt de ervaren Franse spits Chelsea deze winter voor Internazionale, waar hij de back-up zal worden voor Romelu Lukaku. Michy Batshuayi zal er bij Chelsea een concurrent minder hebben. Dit seizoen komt Giroud nauwelijks aan bod bij The Blues.

Volgens Daily Mail had Ole Gunnar Solskjaer vrijdag een onderhoud met Erling Braut Haaland, het toptalent van RB Salzburg. De Noor zou een winterdeal met Haaland besproken hebben. Haaland zou de voorbije dagen ook al onderhandeld hebben met Borussia Dortmund en RB Leipzig, maar dus ook met Manchester United.

POLL: Is Berge klaar voor de stap naar een topcompetitie?

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

98
98
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

79
79
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

48
48
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

46
46
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

15
15
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

79
79
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

53
53
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

302
302
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

248
248
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

244
244
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

634
634
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

339
339
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

557
557
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1068
1068
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

343
343
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

242
242

Meer sportnieuws