Vraagstuk Anderlecht: slechts twee huurlingen volgend seizoen terug?

door
Vraagstuk Anderlecht: slechts twee huurlingen volgend seizoen terug?

Door het coronavirus wordt er momenteel niet gevoetbald in de Jupiler Pro League. Voor de clubs biedt dat wel een ideale gelegenheid om de selectie te overschouwen met oog op volgend seizoen. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, is het een goed moment om eens te kijken naar wat er met de huurlingen moet gebeuren.


Momenteel heeft RSCA een vijftal spelers in de selectie die gehuurd worden van andere clubs. Derrick Luckassen bijvoorbeeld, wordt tijdelijk overgenomen van PSV. In de overeenkomst van de Nederlandse verdediger staat een aankoopoptie, maar die zou rond de 5 miljoen euro schommelen. De kans dat het tot een definitieve samenwerking met hem komt is dan ook behoorlijk klein op dit moment.

In het contract van Marko Pjaca staat dan weer de optie om de huurovereenkomst met één seizoen te verlengen. Het risico is daardoor beperkt en de kans is dus reëel dat hij blijft, maar voorlopig speelde de Kroaat te weinig om al een beslissing te nemen. Bij Dejan Joveljic en Philippe Sandler is er dan weer geen aankoopoptie. Die eerste keert hoogstwaarschijnlijk gewoon terug naar Frankfurt, echt overtuigen deed hij tot dusver niet. In het geval van Sandler zou het misschien tot een akkoord met City kunnen komen over een nieuw huurbeurt, dan moet hij wel eerst bewijzen helemaal hersteld te zijn van blessureleed.

DURE CHADLI
En tot slot blijft er Nacer Chadli over, die gehuurd wordt van AS Monaco. Enkele maanden geleden leek RSCA nog van plan om een financiële inspanning te doen om hem definitief over te nemen. Maar sindsdien toonde hij opnieuw hoe blessuregevoelig hij is en stonden ook andere jongens op in de aanvalslinie. Bovendien blijft Chadli een dure vogel, Monaco wil zoveel mogelijk van zijn oorspronkelijke transfersom (12 miljoen euro) recupereren. Op dit moment lijkt de kans dus eerder klein dat het een definitieve transfer komt, al weet men in deze onzekere tijden natuurlijk nooit.

POLL: Anderlecht moet een inspanning doen om Chadli te houden ...

Meest recent

Kompany schrikt even, Sané brengt redding voor Bayern

Bayer Leverkusen won gisteren en stond daardoor op drie punten van Bayern München. Vincent ...

2
2
Gullit waarschuwt grootmacht: "Dat zou een ramp zijn"

Ruud Gullit is een van de beste Nederlandse voetballers ooit. De voormalige middenvelder is nu nog ...

3
3
Alle ogen op Antwerp: waarom falen geen optie is

Royal Antwerp FC moet aan de bak. De club zit inzake sportieve resultaten al een jaar in een ...

101
101
"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

44
44
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

29
29
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

214
214
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

28
28
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

260
260
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

32
32
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

115
115
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

39
39
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

301
301
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

170
170
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

261
261
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

71
71
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

552
552
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

49
49
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

314
314
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

465
465

Meer sportnieuws