'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

door
'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

Jarenlang werd Francesco Antonucci een grote voetbaltoekomst toegedicht als toekomstige Belgische topspeler. Nadat de middenvelder Anderlecht verliet in 2015 volgden echter minder geslaagde passages bij Ajax en AS Monaco. Dit seizoen maakte Antonucci het mooie weer op uitleenbasis bij … FC Volendam, in de Keuken Kampioen Divisie. Daar maakte hij opnieuw danig indruk op de Anderlecht-scouts, waardoor hij op uiteindelijk de shortlist van Sporting terecht kwam. Wij legden zijn kwaliteiten onder de loep, en onderzochten hoe Antonucci zou passen bij het huidige Anderlecht.


Eerst en vooral: bij Anderlecht kennen ze de capaciteiten van Francesco Antonucci als geen ander. Vijf jaar lang behoorde de technisch onderlegde middenvelder tot de jeugdopleiding van Paars-Wit. Ook bij Ajax en AS Monaco schatte men zijn kwaliteiten erg hoog in, maar doorbreken deed hij nooit. Tot nu, op uitleenbasis bij FC Volendam. Maar in het Stade Louis II wil men Antonucci laten vertrekken, mits een aanvaardbaar bod. Monaco zal wellicht hun oorspronkelijke investering van 2,5 miljoen euro niet meer terugverdienen: momenteel wordt de marktwaarde van Antonucci geschat op 900 duizend euro.



DENDONCKER

Erg diep zal Anderlecht dus niet moeten tasten in de geldbuidel, wil het Antonucci effectief binnenhalen. Daarnaast wordt de talentvolle Belgische belofte-international vertegenwoordigd door het makelaarsbureau Wasserman. Onder die koepel opereert Andres Dendoncker als één van de makelaars, en die heeft goede banden in het Lotto Park. Dendoncker behartigt namelijk de belangen van zijn broer Leander, en regelde diens transfer naar Wolverhampton. Ook huidig goudklompje Yari Verschaeren maakt deel uit van de portefeuille van Dendoncker. Bijna wekelijks is Dendoncker trouwens te vinden op de tribunes van Sporting, de contacten kunnen dus snel worden gelegd.



Antonucci lijkt dus financieel haalbaar te zijn voor Anderlecht, én de onderhandelingen kunnen zonder veel omwegen van start gaan. Maar hoe sluiten zijn kwaliteiten aan bij het huidige team van Anderlecht? Bij Volendam opereert Antonucci doorgaans als diepe linker centrale middenvelder, exact dezelfde positie dus als Michel Vlap bij Sporting dit seizoen. Toch zijn beide speelstijlen niet te vergelijken met elkaar, en dat kan mogelijks dé grote winst betekenen voor Anderlecht. Antonucci lijkt op offensief en opbouwend vlak zelfs nog meer te bieden te hebben dan de Nederlander.

CONCURRENTIE VOOR VLAP

Vlap kende een moeilijk seizoensbegin bij Anderlecht dit jaar. Maar naarmate het seizoen vorderde, voelde hij zich duidelijk beter in zijn sas. Tijdens de laatste drie competitiewedstrijd stond hij bijvoorbeeld zes keer aan het kanon. Het seizoensgemiddelde van Vlap qua doelpunten eindigde daarmee op 0,59 goal per wedstrijd, waar hij ook 0,05 assist per wedstrijd aan toevoegde. Antonucci overtrof die statistieken duidelijk met 0,62 goal en 0,23 assist per wedstrijd. Met dat knap doelpuntengemiddelde deden amper vier spelers uit de ganse Keuken Kampioen Divisie beter dan hem. En met zijn 0,23 assist per wedstrijd eindigde Antonucci als zesde. 



Laat ons duidelijk zijn: deze gemiddeldes zijn indrukwekkend. Zeker als pas 20-jarige én tijdens zijn eerste seizoen als basisspeler. De waarde van Vlap op andere vlakken mag zeker niet onderschat worden, maar Antonucci kan wél extra dimensies toevoegen aan het spel van Anderlecht. Zo bezit hij een enorme diepgang (met veel rushes), en is Antonucci een begenadigd dribbelaar. En laat net die aspecten ontberen in het spel van Vlap. In het huidig systeem van Anderlecht zou Antonucci dan vooral een concurrent worden voor Vlap, of als interessante joker. Op het centrale gedeelte van het veld zou Francky Vercauteren er met Antonucci alleszins een welgekomen extra offensieve optie bij hebben. 

POLL: Moet Anderlecht Antonucci halen?

Meest recent

'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

0
0
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

8
8
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

73
73
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

38
38
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

45
45
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

412
412
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

279
279
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

404
404
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

116
116
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

148
148
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

96
96
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

120
120
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

108
108
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

656
656
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

363
363
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

98
98
"Dit Antwerp is er even erg aan toe als Tribune 2"

Royal Antwerp FC verloor met 5-1 van Union SG. De Great Old is eigenlijk al een jaar sportief in een ...

312
312
Degryse velt snoeihard oordeel over Hasi en Anderlecht

Besnik Hasi koos voor een opvallende opstelling tegen Club Brugge. Het was al snel duidelijk dat het ...

420
420
Beerschot op drift: dit schokkend bedrag aan schulden

Beerschot degradeert na een dramatisch jaar. Dirk Kuyt & co zullen dus in de Challenger Pro ...

422
422

Meer sportnieuws