Standard ontvangt sterk Rangers: "Fans zijn gek van Hagi, Roofe veelbelovend"

door
Standard ontvangt sterk Rangers:

Standard ontvangt Glasgow Rangers en de Schotten zijn een niet te onderschatten tegenstander. Met Kemar Roofe en Ianis Hagi lopen er ook twee oude bekenden ronden. We spraken met Jordan Campbell, die Rangers volgt voor The Athletic, over de troepen van Steven Gerrard.

Rangers doet het zeer goed dit seizoen."Rangers heeft de nodige progressie gemaakt sinds eind vorig seizoen, want toen leek het niet de goede kant op te gaan. Ze haalden toen niet meer de vorm die ze naar de top van het klassement bracht en die hen Europese overwintering bezorgde. De resultaten werden slechter en offensief en defensief was er geklungel voor doel. Met het duo Connord Goldson-Felip Helander staat het nu zeer goed centraal achterin. Flankverdedigers James Tavernier en Borna Barisic zijn regelmatig en zorgen voor een creatieve touch en Barisic zorgt met zijn rushes voor het nodige gevaar."


Ex-doelwitten van Anderlecht en Club

"In het middenveld is er een zeer goed evenwicht met Glen Kamara (eerder genoemd bij Anderlecht, nvdr.) en Steven Davis. Toch bestaat de kans dat Ryan Jack weer in de ploeg komt en Scott Arfield deed het ook zeer goed de afgelopen weken. Met zijn loopvermogen en diepgang maakte hij aanvallend de nodige brokken. Het grootste gevaar is Ryan Kent. Hij maakte veel indruk sinds hij overkwam van Liverpool (ook Club Brugge toonde toen interesse, nvdr.), maar de kritiek op hem was altijd het feit dat hij te weinig scoorde en assists gaf. Dat voegt hij nu ook toe aan zijn arsenaal en met zijn snelheid en technische kwaliteiten – hij is tweebenig – zorgt hij voor veel gevaar."

"Rangers heeft niet veel zwakke punten, Hibernian is de enige ploeg die hen dit seizoen in de problemen bracht. Zij speelden immers met twee aanvallers en ze zochten die spitsen meteen op, of ze speelden de bal in de rug van de verdediging. Ook op hoekschoppen liggen er mogelijkheden voor een tegenstander."


Ianis Hagi

Voor Hagi (ex-Genk) en Roofe (ex-Anderlecht) is het nog niet helemaal top bij Glasgow Rangers, al lieten ze wel al een goede indruk achter. "Over Hagi zijn de meningen verdeeld, als we naar zijn globale prestaties bekijken. Toch was hij de laatste 7,8 wedstrijden goed voor 7 assists (13 wedstrijden, 1 goal en 7 assists, nvdr.). Er is het gevoel dat ze bij Rangers nog altijd zoeken naar een manier om hem optimaal te laten renderen. Hij speelt er nu op de rechterflank en van daaruit trekt hij naar het centrum."

"De fans zijn gek van hem, maar bij de club willen ze dat hij constanter gaat worden. Vorig jaar was hij bijvoorbeeld outstanding tegen Braga, maar we mogen niet vergeten dat hij nog altijd maar 21 jaar is en dat hij nog tijd heeft. Hij heeft best een vrije rol in het team en soms draagt hij nog te lang de bal. Als hij sneller leert te voetballen, dan zal zijn talent helemaal tot uiting komen."


Kemar Roofe

"Roofe kende een frustrerende periode met blessures en hij keerde nog steeds niet terug na een spierblessure die hij vorige maand opliep. Zijn fysieke paraatheid was altijd een vraagteken nadat hij bij Anderlecht en Leeds United toch de nodige spierblessures kende. Toch heeft hij wel degelijk al wat getoond tijdens zijn eerste wedstrijden (5 matchen gekruid met 2 goals, nvdr.). De vorm van diepe spits Alfredo Morelos is dit jaar wat minder en de ploeg hing te fel af van hem. Roofe heeft een beetje dezelfde stijl, doordat hij kan inzakken op het middenveld en ook van daaruit kan voetballen.

"Wanneer hij als centrumspits startte, leek hij zich zelfs beter te voelen in een rol als aangever van spelers als Kent. Dat was veelbelovend, plus het feit dat hij ook in een rol als ‘9,5’ kan spelen. Dat geeft de ploeg meer opties en diepgang, wat Rangers vorig jaar miste."


De manier van spelen van Steven Gerrard

Met Steven Gerrard heeft de club een grote naam als coach. De Liverpool-legende laat een goede indruk achter. "Het Rangers van Gerrard staat voor voetbal uit balbezit, met aanvallende flankverdedigers en twee nummers tien. In Europa is hij pragmatischer, maar de sleutel ligt toch bij de defensieve organisatie. Er staat met de 4-3-2-1 een sterk systeem en ze forceren de tegenstander om via de flanken te gaan en niet door het centrum. Daardoor behaalden ze 66 clean sheets in 128 wedstrijden en ze verloren amper 5 van hun 35 Europese wedstrijden."

"Ondanks het feit dat ze thuis vaak 70% balbezit hebben, voelen ze zich beter in hun sas bij omschakelmomenten. Het is interessant om te zien wie tegen Standard achter Morelos gaat spelen. Kent zal zeker spelen, maar naast hem gaat het tussen Brandon Barker, Jordan Jones of Ianis Hagi. Barker en Jones hebben meer snelheid en dat is goed bij omschakelmomenten, maar het kan zijn dat ze gaan voor een dominantere aanpak", besluit Campbell.

POLL: Gaat Rangers punten pakken op Sclessin?

Meest recent

Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

5
5
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

150
150
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

679
679
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

165
165
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

90
90
Van der Vaart voorspelt wel héél opvallend Eredivisie-einde

PSV kwam afgelopen weekend niet in actie, maar de Nederlandse topclub zag dat Ajax met 4-0 verloor ...

54
54
Standard Femina wint beker en deelt Anderlecht ferme tik uit

Bij de dames stond er vandaag de bekerfinale tussen Standard en RSC Anderlecht op het programma. De ...

120
120
Blunder van AA Gent? "Rode Duivels is een optie"

Belgische ploegen kijken al wat vaker in de eigen groententuin en dat is positief. Maar het kan ...

159
159
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te ...

317
317
Vandenbempt verklaart waarom Genk verloor van Union

Union SG won met 1-2 van KRC Genk. De Brusselaars doen zo volop mee voor de titel en Racing Genk zag ...

330
330
Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

107
107
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

149
149
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

355
355
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

496
496
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

140
140
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

131
131
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

96
96
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

198
198
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

151
151
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

850
850

Meer sportnieuws