'Club Brugge moet vrezen voor zomertransfer Mata'

door
'Club Brugge moet vrezen voor zomertransfer Mata'

Club Brugge kan zondagmiddag opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Indien Blauw-Zwart thuis wint van eerste achtervolger KRC Genk, vergroot het zijn kloof op de Limburgers alweer tot 12 punten. Al wordt het ook belangrijk om Onuachu en de andere Bongonda's van het scoren te houden.


En daarvoor rekent coach Philippe Clement onder meer op de sterk spelende Clinton Mata. De Angolees kende in het najaar eventjes een dip, maar heeft zich inmiddels op indrukwekkende wijze herpakt en staat de laatste weken weer op een hoog niveau te voetballen. Die prestaties blijven uiteraard niet onopgemerkt in het buitenland. Volgens Het Laatste Nieuws is de kans alvast reëel dat Mata komende zomermercato alsnog een stap hogerop zal zetten.

In de voorbije transferzomer stond de polyvalente verdediger al dicht bij een vertrek op Jan Breydel. Onder meer Hertha Berlijn drong flink aan op zijn komst en volgens HLN toonden nog meer Bundesliga-clubs concrete belangstelling. Club wist een vertrek toen te voorkomen door Mata een contractverlenging en -verbetering aan te bieden. Of dat voldoende is om hem volgende zomer opnieuw uit de handen van buitenlandse ploegen te houden valt te betwijfelen.

Inmiddels is hij alweer 28 jaar, veel tijd om te wachten met de stap naar een topcompetitie is er dus niet meer voor hem. Door zijn contractverlenging zit Club evenwel in een sterke onderhandelingspositie voor wanneer een interessant bod binnenkomt. Een vertrek tijdens de huidige transferperiode is overigens niet aan de orde.

POLL: Denkt u dat Mata volgend seizoen nog voor Club speelt?

Meest recent

Droefnis bij Beerschot: " Daar wil ik niet bij stilstaan"

Beerschot schoot zich vandaag nog maar eens zelf in de voet. Ze verloren met 0-1 tegen STVV. Een ...

1
1
Hazard doet duidelijke oproep aan Renard en Vandenhaute

RSC Anderlecht kende vorig jaar eindelijk nog eens een rustig seizoen. Het werd net geen kampioen, ...

41
41
Simons verrast: "Willen hem langer houden"

Bij KVC Westerlo haalden ze opgelucht adem dat ze de Relegation Play-Offs wisten te vermijden. De ...

10
10
Lokeren komt met groot nieuws omtrent Vreven

Sporting Lokeren ontsloeg enkele maanden geleden Hans Cornelis en Stijn Vreven kwam in de plaats. ...

12
12
Keert 'verloren zoon' terug bij Anderlecht?

Nieuwe bazen, nieuwe kansen. Dat is ook zo bij RSC Anderlecht met de komst van Besnik Hasi. Bepaalde ...

212
212
STVV mept tienkoppig Beerschot tegen het canvas

Om 16u ontving Beerschot STVV en de Antwerpse club wist wat het moest doen: winnen. Maar dat lukte ...

65
65
Kompany schrikt even, Sané brengt redding voor Bayern

Bayer Leverkusen won gisteren en stond daardoor op drie punten van Bayern München. Vincent ...

74
74
Gullit waarschuwt grootmacht: "Dat zou een ramp zijn"

Ruud Gullit is een van de beste Nederlandse voetballers ooit. De voormalige middenvelder is nu nog ...

21
21
Alle ogen op Antwerp: waarom falen geen optie is

Royal Antwerp FC moet aan de bak. De club zit inzake sportieve resultaten al een jaar in een ...

249
249
"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

99
99
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

47
47
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

259
259
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

39
39
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

389
389
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

39
39
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

156
156
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

46
46
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

351
351
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

236
236
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

312
312

Meer sportnieuws