TRANSFERUURTJE: 'Gentse kassa rinkelt, Anderlecht drukt door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gentse kassa rinkelt, Anderlecht drukt door'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht mag alsmaar meer dromen van de komst van Joshua Zirkzee. Het Laatste Nieuws bevestigt dat de onderhandelingen met de jonge Nederlander lopen én dat zijn entourage aangeeft te geloven dat een akkoord zeker mogelijk is. Paars-Wit blijft wel een slag om de arm houden omwille van de moeilijkheidsgraad van het dossier en blijft voorlopig nog andere opties verkennen. Zaterdag werd de spits wel uit de selectie van Bayern München gehouden, mogelijk met oog op een transfer.

De kogel is door de kerk. Roman Yaremchuk is de nieuwe spits van SL Benfica. Dat maakten de Portugezen bekend. De spits komt over van AA Gent en tekende tot medio 2026. De Buffalo's verdienen een pak geld aan deze deal. Het basisbedrag zou zo'n 17 miljoen euro bedragen. Daarnaast is er sprake van de nodige bonussen en variabelen, alsook 25% op de eventuele doorverkoopsom. In totaal zou Gent dus op zeker 25 miljoen euro mogen hopen.

Jhon Lucumi wil deze zomer vertrekken bij KRC Genk. De voorbije dagen doken weer geruchten op over interesse van Atalanta, dat de voorbije jaren al Timothy Castagne, Ruslan Malinovskyi en Joakim Maehle vanuit Genk een stap hogerop liet zetten. Een ideale bestemming dus voor Lucumi, maar La Gazzetta dello Sport weet dat hij geen eerste keuze is in Bergamo. Atalanta aast in eerste instantie immers op Takehiro Tomiyasu, die een verleden bij STVV heeft.

Beerschot VA heeft twee overbodige spelers van de hand gedaan.Eerder raakte al bekend dat Keres Masangu naar Virton trekt en daarnaast is er ook een oplossing gevonden voor Fessou Placca. De Togolese spits keerde terug na een seizoen op huurbasis bij Lierse Kempenzonen, maar wordt nu opnieuw uitgeleend. Deze keer trekt Placca tijdelijk naar Koeweit, waar hij voor een seizoen aan de slag gaat bij Al Tadamon.

Standard heeft volgens lokale bronnen de gesprekken opgestart omtrent de mogelijke komst van Mamadou Maiga. Dat is een 26-jarige Malinese verdedigende middenvelder, die er nog één jaar onder contract ligt bij Veles Moskou. De speler geniet ook interesse van andere Belgische clubs en ook van ploegen uit de Russische eerste klasse.

BUITENLAND
Bernardo Silva heeft volgens The Daily Mail zijn vertrekwens uitgesproken. De 26-jarige Portugees zou volgens het Britse dagblad weinig perspectief zien bij Manchester City, dat er momenteel alles aan doet om Jack Grealish binnen te halen. Dat zou betekenen dat Silva er nóg een peperdure concurrent bij krijgt. Silva zou zijn zinnen hebben gezet op een transfer naar Spanje. AS weet dat Barcelona en Atlético Madrid de Portugese spelmaker, die de defensieve arbeid niet schuwt, al langer serieus volgen.

Leon Bailey zet zijn carrière voort in de Premier League. Aston Villa kondigde immers aan dat het een akkoord bereikt heeft met Bayer Leverkusen over zijn komst. De Jamaicaan moet nu alleen zelf nog een persoonlijk akkoord bereiken met Villa en de medische proeven doorstaan. KRC Genk haalde hem in 2015 alsnog binnen om hem vervolgens voor 13,5 miljoen euro te verkopen aan Leverkusen. Hoeveel dat nu vangt voor Bailey, is niet duidelijk.

POLL: Yaremchuk gaat doorstoten naar de Europese top ...

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

109
109
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

85
85
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

48
48
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

50
50
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

15
15
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

82
82
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

54
54
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

308
308
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

254
254
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

245
245
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

638
638
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

342
342
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

560
560
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1075
1075
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

344
344
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

243
243

Meer sportnieuws