TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Antwerp wil oude bekende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Antwerp wil oude bekende'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, loopt de transfermarkt nog tot eind augustus. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook nog druk in de weer om hun zaakjes te regelen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het heeft uiteindelijk iets langer geduurd dan verwacht, maar Anderlecht heeft zijn nieuwe spits nu ook helemaal beet. Zo wordt Christian Kouamé voor één jaartje gehuurd van Fiorentina. In de huurovereenkomst werd overigens geen aankoopoptie opgenomen. Iets wat ook bij zijn conculega Joshua Zirkzee (gehuurd van Bayern München) het geval is.

Bas Dost kiest mogelijk toch nog voor een vertrek bij Club Brugge. Zo blijkt Feyenoord wel degelijk interesse te hebben. Tegenover Algemeen Dagblad bevestigde technisch directeur Frank Arnesen dat de Rotterdammers nog op zoek zijn naar offensieve versterking. "Ideaal is dat iemand die op alle drie de posities in de voorhoede uit de voeten kan. Maar Bas Dost staat wel op ons lijstje", aldus Arnesen. "We kijken wat we kunnen doen."

Het lijkt erop dat AA Gent Thomas Henry helemaal uit zijn hoofd mag zetten. De spits maakte geen deel uit van de selectie voor het duel van OHL tegen Eupen en daar is een goede reden voor. Het Laatste Nieuws weet immers dat de Fransman op in Noord-Italië is om aan tafel te zitten met Venezia. Er zou al een akkoord zijn tussen de twee clubs over een transfersom van zo'n 6 miljoen.

Antwerp zou dan toch een oplossing hebben gevonden voor de overbodige Guy Mbenza. Zo lonkt een nieuwe uitleenbeurt, want volgen Africa Foot United maakt hij het seizoen vol bij de Turkse tweedeklasser Kocaelispor. Daar moet de 21-jarige zich in de kijker zien te spelen. Zelf Zo wordt het stamnummer één door het Turkse Ensonhaber in verband gebracht met Kalifa Coulibaly, ex-spits van AA Gent en nu bij FC Nantes. Alexis De Sart werd dan weer aan OHL verhuurd.

Zulte Waregem staat op het punt om zich te versterken met Dereck Kutesa, zo weet Het Nieuwsblad. Essevee zal de Zwitserse winger voor de rest van het seizoen huren van Stade Reims en zal ook over een aankoopoptie beschikken. Als die gelicht zou worden, ligt voor Kutesa een driejarig contract klaar.

Arthur Theate lijkt een transfer naar de Serie A uit zijn hoofd te mogen zetten, maar misschien verhuist hij in de plaats daarvan misschien wel naar Frankrijk. Volgens lokale bronnen heeft de verdediger van KV Oostende immers de aandacht getrokken van de Franse topclub Olympique Lyon. De Fransen zouden nog geen bod uitgebracht hebben op de jonge Belg.

Charleroi heeft nog een extra aanwinst weten te strikken. Via de officiële kanalen maakten de Carolo's namelijk de komst van Valentine Ozornwafor bekend. De boomlange Nigeriaan wordt een seizoen op huurbasis overgenomen van Galatasaray. Beide clubs spraken ook een aankoopoptie af. Ook Karim Zedadka (Napoli) blijft in beeld.

BUITENLAND
AC Milan heeft andermaal een straffe aanwinst aangekondigd. Zo komt ook EK-ganger Alessandro Florenzi de ploeg van coach Stefano Pioli versterken. De 30-jarige vleugelback wordt op huurbasis overgenomen van AS Roma, in de overeenkomst werd ook een aankoopoptie opgenomen. De ervaren international werd vorig seizoen al verhuurd aan PSG, maar daar kwam hij na de komst van Achraf Hakimi niet meer in de plannen voor.

Clubwatcher Rik Elfrink van Eindhovens Dagblad meldt dat PSV concrete interesse toont in Yunus Bahadir. De 19-jarige Belgische jeugd-international is een product van KRC Genk, maar tekende begin dit jaar bij Sporting Charleroi. Daar kan hij nu dus alweer vertrekken. De vleugelback was in de voorbije dagen alvast te gast in Eindhoven. Indien hij er tekent zou Bahadir wel eerst aansluiten bij de beloften.

Sinds zijn contract bij Arsenal deze zomer afliep, is David Luiz nog op zoek naar een nieuwe werkgever. De 34-jarige Braziliaan staat alvast in de belangstelling van Flamengo, een topclub uit zijn thuisland. Zo weet de Braziliaanse krant O Globo dat Flamengo reeds contact heeft opgenomen met de entourage van Luiz, alsook met de speler zelf.

POLL: Club moet Dost bij een goed bod laten gaan ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

81
81
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

70
70
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

310
310
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

60
60
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

54
54
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

149
149
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

375
375
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

233
233
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

240
240
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

416
416
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

91
91
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

384
384
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

449
449
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

318
318
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

585
585
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1196
1196
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws