Anderlecht heeft supertalent op het oog

door
Anderlecht heeft supertalent op het oog

RSC Anderlecht trekt volop de kaart van de eigen jeugd, maar Sporting staat eveneens open voor jeugdige opportuniteiten vanuit het buitenland. In die optiek wordt paars-wit gelinkt aan Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV.


TOPTALENT

De wintermercato is weliswaar nog drie maanden veraf, maar zowat elke zelfrespecterende voetbalclub is momenteel bezig met hun transferhuiswerk voor te bereiden. Calciomercato meldde vorige week alvast dat RSC Anderlecht wel graten ziet in de komst van Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV II. De 19-jarige bezit een mooi sportief profiel voor de Belgische recordkampioen. Velasco is van nature een linker flankspeler, maar de Spaanse Duitser wordt bij de tweede ploeg van Hamburg ook vaak ingezet als een centrumspits.

Vorig seizoen kwam Robin Velasco nog uit in de nationale jeugdcompetities, maar dit jaar speelt hij zijn eerste wedstrijden bij Hamburger II, in de Regionalliga - de vierde klasse in Duitsland. En dat doet hij met glans: na 7 matchen telt hij namelijk al 5 goals en 1 assist. Zijn doelpuntenfrequentie en –efficiëntie is bijgevolg indrukwekkend, ook al betreft het 'maar' de Duitse vierde klasse. Velasco verteert moeiteloos de overstap van de jeugdcompetities naar het echte ‘mannenvoetbal’, waar het allemaal wat sneller en harder gaat.



De opmerkelijk positieve evolutie van Robin Velasco is ook Tim Walter niet ontgaan, de coach van het eerste elftal van Hamburger SV. Walter beschouwt de 19-jarige als één van de grootste talenten van de club, en hij heeft dan ook grote plannen met hem. In de voorbije weken trainde Velasco al verschillende keren mee met de A-kern van HSV, en in de oefenwedstrijd tegen FC Groningen maakte hij reeds zijn officieuze debuut voor het eerste elftal. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te worden vooraleer Velasco van Walter zijn eerste minuten zal krijgen in de 2. Bundesliga.

ZOALS ANDERLECHT

Der Jugend eine Chance. RSC Anderlecht zet hard in op de eigen jeugd, maar ook Hamburger SV volgt diezelfde filosofie. De Noord-Duitsers zijn in de voorbije jaren afgegleden naar de 2. Bundesliga en hun financiële middelen zijn daarom niet meer wat ze ooit geweest zijn. ’t Is daarom dat de jeugd veel kansen krijgt in het Volksparkstadion. Vandaag zijn er geen topsterren meer bij Hamburg, maar veel jonge spelers des te meer. De club heeft vandaag zelfs de op één na jongste selectie van de 2. Bundesliga. Een romantische gedachtegang, maar gezien de financiële situatie bij de club, ook een gedwongen keuze.

Tim Walter is daarom aangewezen op de eigen jeugd, en beloftevolle spelers vanuit andere contreien. Vorig seizoen stond onze landgenoot Amadou Onana nog onder contract bij Hamburger SV, waar hij zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een topspeler. In de voorbije zomermercato werd Onana verkocht aan Lille OSC, en ’t is dat businessmodel waar de Duitsers naartoe streven. In die optiek werd ook het contract van Ruben Velasco onlangs opengebroken tot aan tot 2023. Een slimme zet die ook een soort van verzekering inhoudt met het oog op de toekomst.



Dat gebeurde trouwens op aandringen van Horst Hrubesch, clubicoon en directeur voetbalzaken bij Hamburger SV, die naar verluidt een grote fan is van Robin Velasco’s kwaliteiten en talent. Ook Tim Walter zal graag aan de slag gaan met het jonge talent in het eerste elftal. De coach van Hamburger SV wordt omschreven als ‘de talentfluisteraar’, en hij vindt het doorstromen van (eigen) talent van groot belang. In het verleden was Walter ook steeds actief in de jeugdafdelingen. Hij was eerder jeugdcoach bij Bayern München en Karlsruher SV. 

KORTE LIJNEN NAAR ANDERLECHT

Het is duidelijk dat Hamburger SV grote plannen heeft met Robin Velasco. Hij geldt als één van de grootste talenten van de club, maar de Duitsers zullen niet te lang mogen talmen om hem zijn kans te geven in het eerste elftal. Naast RSC Anderlecht ligt namelijk ook Udinese reeds op de loer voor hem. Velasco wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde managementbureau als Paul Mukairu, de Nigeriaan die Sporting vorig seizoen huurde. De lijntjes tussen alle partijen zijn dus heel kort.

POLL: Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

5
5
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

100
100
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

12
12
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

119
119
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

26
26
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

80
80
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

30
30
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

245
245
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

114
114
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

219
219
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

64
64
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

498
498
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

289
289
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

430
430
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

259
259
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

275
275
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

273
273

Meer sportnieuws