Lokonga: "Dat zette mij aan tot Anderlecht-vertrek"

door
Lokonga:

Afgelopen zomer zag RSC Anderlecht opnieuw een jeugdproduct voor de nodige miljoenen naar het buitenland vertrekken. Zo tekende Albert Sambi Lokonga bij Arsenal FC, waar hij de voorbije weken doorgaans in de basis stond. Nochtans werd hier en daar geopperd dat de middenvelder beter nog één seizoen in het Lotto Park was gebleven.


De Rode Duivel, die bij de Gunners optimaal profiteerde van de zware blessure bij rechtstreekse concurrent Granit Xhaka, liet destijds ook meermaals verstaan dat hij Anderlecht met een prijs wou verlaten. Dat lukte vorig seizoen echter niet, de vierde plaats was toen het hoogst haalbare. Desondanks behoorde een langer verblijf bij Paars-Wit niet tot de opties. De interesse van Arsenal speelde daar uiteraard een grote rol in. Maar dat was niet de enige reden.

Zo geeft Lokonga in een interview met RTBF toe dat hij geen trek had om te blijven gezien de ploeg helemaal opnieuw moest opgebouwd worden. "Wat mij er toe aanzette om te vertrekken was het feit dat er een nieuw team moest opgebouwd worden. Met veel nieuwe en jonge spelers, die de principes van de coach nog moesten leren. Ik wou zelf niet wachten en helemaal opnieuw beginnen, dus ben ik vertrokken."

VERTROUWEN IN VINCE
Die wederopbouw verliep tot dusver niet zoals gehoopt. Paars-Wit greep naast de Europese groepsfase en staat momenteel slechts achtste in het klassement. Desondanks vindt Lokonga het meer dan terecht dat de club als één man achter coach Vincent Kompany blijft staan. "Ze moeten blijven vertrouwen in Kompany. Als je ziet hoeveel jongeren hij blijft opstellen, terwijl hij hen ook moet opleiden en terwijl resultaten halen ... dat zou slechts weinig coaches lukken", klinkt het.

POLL: Lokonga was beter nog een seizoen gebleven ...

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

39
39
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

60
60
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

25
25
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

30
30
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

104
104
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

74
74
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

107
107
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

298
298
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

100
100
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

117
117
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

567
567
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

141
141
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

311
311
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

796
796
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

644
644
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

488
488
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

669
669
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

227
227
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

578
578
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

478
478

Meer sportnieuws