TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

door
TU: 'Topaanwinst Club vertrekt, Barça pakt groots uit'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Wesley Moraes had zich zijn terugkeer naar Club Brugge anders voorgesteld. De spits zou dan ook willen vertrekken. Blauw-Zwart zal hem daarbij niet tegenhouden. Wesley zou  kunnen rekenen op interesse uit Brazilië. Volgens het Braziliaanse medium GE Globo willen Sao Paulo en Palmeiras hem in januari een nieuwe huurovereenkomst voorschotelen.

Matej Mitrovic heeft geen toekomst meer bij Club Brugge. De Kroaat was even in beeld bij HNK Rijeka, maar volgens Germanijak is zijn salaris veel te hoog voor de club. In Kroatië zou enkel Dinamo Zagreb over voldoende financiële slagkracht beschikken. Afgelopen zomer zou er contact geweest zijn, maar Mitrovic verlengde toen zijn contract bij de landskampioen.

In januari komt Tajon Buchanan de Brugse rangen versterken. De verwachtingen liggen hoog. Mogelijk komt er nog een andere speler uit de Verenigde Staten naar Blauw-Zwart. De Amerikaanse journalist Tom Bogert weet immers dat de 17-jarige spits Darren Yapi al stage mocht lopen in Brugge. Club zal wel moeten afrekenen met concurrentie van Arsenal, waar Yapi op proef is bij de U23.

Standard liep deze zomer heel wat geld mis. La Dernière Heure weet dat Al Ahly toen 5,5 miljoen euro bood op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller kon er jaarlijks 1,5 miljoen euro netto verdienen. Standard heeft recht op 35% van de winst bij een volgende transfer van Muleka. Daardoor willen de Rouches alles uit de kan halen om nog een mooie som over te houden.

Standard zou volgens MSV Foot interesse hebben in Kevin Soni, een 23-jarige centrumspits van Asteras Tripolis. De Rouches hebben wel concurrentie. Ook Straatsburg en Saint-Etienne volgen de speler uit Kameroen. Soni - die nog tot 2024 vastligt - heeft een marktwaarde van 350.000 euro.

BUITENLAND

FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta en Mino Raiola hadden onlangs naar verluidt een onderhoud in de marge van de Golden Boy-verkiezing. Volgens SPORT kwamen toen een viertal spelers van Raiola ter sprake. Drie daarvan zijn na het seizoen einde contract: Xavi Simons (PSG), Paul Pogba (Manchester United) en Noussair Mazraoui (Ajax). Laporta zou niet op voorhand 'neen' zeggen tegen een transfervrije overstap, als hun lonen zouden meevallen tenminste.

Xavi
zou de komst van Pogba wel niet zien zitten. De Barça-coach zou liever een meer technische speler naar Camp Nou zien komen, in plaats van de fysiek sterke Fransman.

Er zou ook gesproken zijn over Erling Haaland, al is de concurrentie voor de Noor groot. Bovendien heeft Barça momenteel niet de nodige financiële middelen. Haaland is volgens MARCA wel dé prioriteit van de Catalanen. Barça doet er alles aan om het voordeel te krijgen in deze transfersoap. Laporta hoopt dat Raiola zijn commissie wil laten zakken, en de Catalanen zullen enkele spelers laten gaan om het nodige geld te verzamelen.

POLL: Zal Haaland naar Barça gaan?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

86
86
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

73
73
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

352
352
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

63
63
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

57
57
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

155
155
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

388
388
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

236
236
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

248
248
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

423
423
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

93
93
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

384
384
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

457
457
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

321
321
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

184
184
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

594
594
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1202
1202
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

338
338
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

158
158

Meer sportnieuws