TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

door
TU: 'Club Brugge wil toptalent, PSG denkt aan ruil Neymar'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge toont interesse voor Orri Oskarsson van FC Kopenhagen. Dat meldt het Deense NordicBet. De zeventienjarige IJslander zou vijf miljoen euro plus bonussen moeten kosten. Oskarsson heeft bij Kopenhagen nog een contract tot midden 2024. Er zou wel zware concurrentie zijn voor Blauw-Zwart, van onder meer RB Leipzig, Ajax, Dortmund en Juventus.

Voor de verdediging denkt de landskampioen volgens Sportbladet aan Casper Widell van Helsingborgs. Club zou wel moeten afrekenen met concurrentie uit eigen land voor de 18-jarige centrale verdediger. Ook KRC Genk, AA Gent en RSC Anderlecht worden namelijk genoemd. Widell heeft nog een contract tot eind 2023 in Zweden.

RSC Anderlecht werd onlangs gelinkt aan Valentin Castellanos van New York Red Bulls. De Argentijn wordt echter ook gevolgd door Pep Guardiola, die zich lovend uitliet over de aanvaller. Daardoor lijkt de marktwaarde van de speler te gaan stijgen, waardoor Castellanos waarschijnlijk geen spek meer is voor de bek van Paars-Wit. Er worden bedragen genoemd van meer dan 10 miljoen euro.
 
BUITENLAND

PSG zou volgens El Nacional azen op de diensten van Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong. De Franse club zou 50 miljoen euro over hebben voor de Nederlander, of een ruil op poten willen zetten met Neymar. De Braziliaan weegt zwaar op de loonlast in Parijs en met het vrijgekomen geld bij een ruil zou PSG een andere grote naam kunnen strikken. Het is wel zeer de vraag of Barça de Braziliaan kan terugnemen, omdat zijn loon niet van de poes is.

AC Milan zag onlangs Simon Kjaer voor de rest van het seizoen uitvallen. De Rossoneri zoeken een vervanger en zouden Sven Botman van Lille OSC willen halen volgens Gazzetta dello Sport. De Nederlandse verdediger zou tussen de 25-30 miljoen euro moeten kosten. Hij ligt nog tot midden 2025 vast in Noord-Frankrijk.

De Milanezen zouden bovendien - net als reeksgenoot Atalanta - graag Divock Origi halen in januari. Dat weet Calciomercato. Onze landgenoot liet zich de laatste tijd opmerken met enkele belangrijke doelpunten voor Liverpool, maar veel speelt hij niet in Engeland. In Italië zou de spits meer speelkansen kunnen krijgen.

FC Barcelona zoekt volop aanvallende versterking. Daarbij zou de Blaugrana volgens The Independent uitgekomen zijn bij Pierre-Emerick Aubameyang. Die verloor onlangs nog de aanvoerdersband bij Arsenal en zou op slechte voet leven met het clubbestuur. The Daily Telegraph meldt dat de Gabonees geen prioriteit zou zijn voor Barça. Hij is in januari namelijk onbeschikbaar door de Africa Cup en heeft ook een zwaar loon. Edinson Cavani wordt genoemd als alternatief.

SPORT weet dat Barça ook denkt aan een ruildeal met Internazionale. Daarbij zou de overbodige Luuk de Jong naar Milaan trekken. Alexis Sanchez, ex-Barcelona, zou de omgekeerde beweging maken. De Chileen zou in de Catalaanse hoofdstad meer aan spelen kunnen toekomen dan bij de Nerazzurri. De deal zou zo goed als rond zijn. Xavi moet enkel nog instemmen.

Barça zou bij Ajax dan weer Noussair Mazraoui wegplukken, weet SPORT. De rechtsachter zou weg willen en Barcelona als de ideale bestemming zien. Mazraoui zou niets kosten, want zijn contract loopt af in Amsterdam. Bij Ajax is hij een sterkhouder.

Real Madrid lijkt geneigd om Eden Hazard van de hand te doen. Bij een transfer zou de Koninklijke 30-40 procent willen terugverdienen van haar investering in onze landgenoot. Concreet zou dat een bedrag tussen de 34 en de 46 miljoen euro zijn. Franse bronnen melden alvast dat er interesse is van ex-club Lille OSC.

POLL: Zal Neymar terugkeren naar Barça?

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

32
32
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

47
47
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

34
34
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

310
310
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

72
72
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

59
59
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

177
177
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

181
181
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

101
101
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

313
313
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

112
112
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

159
159
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

256
256
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

188
188
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

314
314
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

85
85
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

323
323
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

182
182
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

211
211
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

151
151

Meer sportnieuws