Dury verlaat Zulte-Waregem met onnavolgbaar record

door
Dury verlaat Zulte-Waregem met onnavolgbaar record

Het moet gezien de situatie van Zulte-Waregem niet meer als een verrassing worden aanzien, maar het zal vanaf dit weekend toch wennen worden. Zo zal Franky Dury immers niet meer aan de zijlijn staan als T1 van Essevee. Beide partijen gingen deze ochtend immers in onderling overleg uit elkaar.


Uit de verwoording van de club blijkt dat zij de aanzet hebben gegeven, maar Dury zelf ook heeft ingestemd. "Op sportief vlak blijft SV Zulte Waregem al maanden onder de vooropgestelde doelstellingen. Het bestuur volgde de situatie al die tijd op de voet en voerde de voorbije weken verschillende gesprekken met alle betrokken partijen. Uit een grondige analyse blijkt dat een wissel van de sportieve leiding nodig is en de club heeft daarover een akkoord gesloten met Francky Dury”, klonk het immers op de clubwebstek.

Dury kwam inmiddels ook met een fraai afscheidsbericht voor de fans van Zulte-Waregem, waarin hij vraagt om de goede momenten te onthouden. Ook zegt hij in een goede verstandhouding te zijn vertrokken. “Ik heb op een heel correcte manier afscheid kunnen nemen van directie, medewerkers, spelers en staf en ik wil bij deze ook afscheid nemen van de supporters en de partners. Het ga jullie goed. Forza Essevee, dankjewel."

Onnavolgbaar record
Geen Dury meer dus in de Jupiler Pro League, maar hij vertrekt wel als een absolute legende. Zo zat hij volgens Jarno Bertho maar liefst 780 keer op de bank bij Essevee, en was hij goed voor 552 wedstrijden in eerste klasse. We zien in het huidige voetbalklimaat niet meteen een coach die even lang als Dury aan boord zal blijven bij één club. Dat wordt meteen duidelijk als we het lijstje met de huidige langst zittende coaches in de JPL bekijken.

POLL: Moeten Zulte-Waregem een standbeeld bouwen voor Dury?

Meest recent

‘Explosie bij Anderlecht: het kot staat in brand’

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

13
13
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

43
43
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

45
45
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

105
105
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

20
20
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

137
137
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

85
85
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

101
101
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

83
83
KRC Genk recupereert Steuckers, Fink reageert op critici

Na de opdoffer tegen Club Brugge krijgt KRC Genk zondag met Union die andere achtervolger op bezoek. ...

112
112
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken ...

212
212
Hayen speelt open kaart over 'mokerslag' Club Brugge

Club Brugge deed afgelopen zondag een gouden zaak in de titelstrijd door in eigen huis te winnen van ...

276
276
Blessuregolf in Anderlecht: Hasi deelt goed en slecht nieuws

Na drie nederlagen tegen de voornaamste titelkandidaten hoopt Anderlecht zondag in eigen huis tegen ...

136
136
‘Kevin De Bruyne aangeboden bij Engelse topclub’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Verschillende opties werden al op tafel gegooid. Van ...

163
163
Hasi bijt door het stof bij Anderlecht: “Mijn gedrag…”

Besnik Hasi heeft nog niet voor een positief effect kunnen zorgen bij RSC Anderlecht na het ontslag ...

295
295
Hayen gooit olie op het vuur en steekt naar KAA Gent

Komende speeldag staat in de Champions Play-Offs de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club ...

495
495
Ulderink grijpt zwaar in bij Antwerp na uithaal Balikwisha

Het zit er flink tegen bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag ging The Great Old onderuit tegen ...

454
454
België vs Nederland: KV Mechelen veroorzaakt gigantische rel

KV Mechelen stelde vrijdag Tom Caluwé voor als nieuwe Technische Directeur. De beleidsbepaler ...

296
296
'Lierse bevestigt PO-plek, maar krijgt boemerang in gezicht'

Lierse SK lijkt zeker van zijn zaak te zijn en bevestigde vandaag op de officiële kanalen dat ...

184
184
'Sensationele transfer voor Koni De Winter'

In maart begon Rudi Garcia aan zijn opdracht bij de Rode Duivels met een forse stijlbreuk ten ...

95
95

Meer sportnieuws