TU: 'Anderlecht vindt nieuw target, Bayern pakt zwaar uit'

door
TU: 'Anderlecht vindt nieuw target, Bayern pakt zwaar uit'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Aïssa Laïdouni, zo melden Hongaarse bronnen. De rechtsback/centrale middenvelder, die al een voorstel van Al-Ain in de prullenbak gooide, is bezig aan een zeer sterk seizoen. Bij Ferençvaros was hij al goed voor 4 goals en 6 assists in 26 wedstrijden. Laïdouni ligt nog tot medio 2023 onder contract bij de Hongaarse topclub en de Tunesische international zou een marktwaarde hebben van 2,5 miljoen euro.

Volgens de Turkse journalist Savas Corlu zou Christian Luyindama op weg zijn naar de Jupiler Pro League. De verdediger wordt naar verluidt uitgeleend aan een Belgische club, maar het is nog niet duidelijk welke ploeg dat precies zou zijn. De 27-jarige Congolees staat sinds eind juli 2019 onder contract bij de Turkse topclub Galatasaray. Daar speelt hij minder dan hij zou willen. Zijn overeenkomst in Turkije loopt wel nog door tot 30 juni 2024.

BUITENLAND
Bayern München lijkt van plan het nieuwe jaar in te zetten met een topaanwinst. Zo meldt het Zuid-Amerikaanse TNT Sport dat Raphinha goed op weg is naar de Allianz Arena. Bayern zou inmiddels grotendeels rond zijn met diens huidige werkgever Leeds United. Naar verluidt leggen de Duitsers een slordige 50 miljoen euro op tafel voor de Braziliaanse international, die dus al in januari de overstap naar de Bundesliga moet maken.

Volgens de doorgaans heel goed geïnformeerde journalist Fabrizio Romano wil Newcastle United in januari een of twee centrale verdedigers halen. Bovenaan het lijstje zou Sven Botman staan. Die speelt nu nog voor de regerende Franse kampioen Lille OSC en is er een van de sterkhouders achterin. Allicht zal de club wel diep in de buidel moeten tasten. Ook op het verlanglijstje van NUFC: een rechtsback.

Het lijdt geen twijfel dat Ralf Rangnick in januari enkele specifieke spelers wil halen naar Manchester United, die zijn visie helemaal kunnen uitdragen op het veld. Volgens The Sun heeft Rangnick zijn pijlen alvast gericht op Florian Wirtz, het Duitse supertalent van Bayer Leverkusen. De 18-jarige Wirtz wordt omschreven als de beste jonge Duitse middenvelder van de laatste decennia.

De Ivoriaanse flankspeler Jérémie Boga gaat een stap opwaarts maken in zijn carrière. Hij verlaat Sassuolo en trekt naar Atalanta Bergamo, de huidige nummer vier in de Serie A. De club uit Bergamo betaalt minimaal 22 miljoen euro, een bedrag dat nog met 2 miljoen euro aan bonussen kan oplopen. Zondag volgen nog medische testen, waarna zijn contract zal worden voorgeschoteld.

POLL: Anderlecht heeft momenteel voldoende kwaliteit om voor de titel te gaan ...

Meest recent

Net geen akkoord met Anderlecht: "Er was één groot twistpunt"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking in de defensie en dat was vorige zomer ook het geval. De ...

25
25
'Arsenal tot uiterste gedwongen: 60 miljoen én monstersalaris'

Om volgend seizoen weer voor de hoofdprijzen te kunnen strijden, zo Arsenal FC tijdens de ...

13
13
Club, Genk of Union? Milicevic duidt kampioen al aan

De tweede speeldag van de Champions' Play-Offs staat voor de deur. AA Gent neemt het daarbij op ...

127
127
Arteta doet bijzonder straffe uitspraak na afscheidsnieuws De Bruyne

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Die geruchten deden al een tijdje de ...

168
168
Sterkhouder weg bij Antwerp? "Verlengen of verkopen"

Antwerp FC wil zich zo snel mogelijk herpakken in de Champions' Play-Offs en indien mogelijk alsnog ...

60
60
'Anderlecht zet zinnen op Jupiler Pro League-revelatie'

RSC Anderlecht maakt zich andermaal op voor een drukke transferzomer. Zo lijkt RSCA afscheid te ...

169
169
'Club Brugge schiet in actie: nieuwe spits op komst'

Club Brugge strijdt momenteel nog volop voor de landstitel en bereidt zich ondertussen al voor op de ...

660
660
Mentaal aspect of een slechte mentaliteit bij STVV? Mazzu ontkent

STVV speelt dit weekend tegen Beerschot. Een zeer belangrijk duel. Als de Kanaries winnen, lijken ze ...

100
100
"Opvolger Lukaku bij Rode Duivels? Eerst transfer"

Rudi Garcia verraste met enkel keuzes in maart. Zo werden spelers bij de selectie gehaald die toch ...

117
117
Red Flames incasseren zware nederlaag in Engeland

De Red Flames speelden om 21u hun derde wedstrijd in de Nations League. Engeland was de zware ...

109
109
KV Mechelen eet FCV Dender met huid en haar op

In de Europe Play-Offs mocht KV Mechelen vanavond FCV Dender verwelkomen. De Maneblussers hopen ...

120
120
Kompany en Bayern alweer stapje dichter bij de landstitel

In de Bundesliga gingen Vincent Kompany & co op bezoek bij FC Augsburg. De Duitse recordkampioen ...

106
106
Storck spuwt zijn gal: "Waarom is dat in de Play-Downs?"

Het wordt een héél belangrijk weekend in de Challenger Pro League. In de Relegation ...

150
150
Patro Eisden stopt de zegereeks van RWDM

In de Challenger Pro League stonden er twee duels op het programma. Patro Eisden ontving in eigen ...

71
71
'Choquerende nieuwe job voor José Mourinho'

José Mourinho kende al een zeer straffe trainerscarrière. Het einde is nog niet in ...

87
87
Duitse legende bergt op 36-jarige leeftijd de schoenen op

Kevin De Bruyne zorgde vandaag voor het grote nieuws dat hij na tien jaar afscheid neemt van ...

82
82
'Vier clubs in de running voor De Bruyne, een team haakt af'

Kevin De Bruyne verlaat Manchester City. De strijd om zijn handtekening is hevig bezig. De ...

424
424
'Beerschot en Kuyt: dit gaat er gebeuren in dit huwelijk'

Beerschot is zeker van een ticket voor de Challenger Pro League. De Kielse Ratten waren veruit de ...

277
277
Waarom Antwerp FC deze speler ziet als dé sleutel tot succes

Farouck Adekami werd voor een spotprijs overgenomen van Right to Dream en groeide razendsnel uit tot ...

165
165
Hasi over RSCA-publiek: "Niet dat de redder plots daar is"

RSC Anderlecht moet zondag winnen of minstens een punt pakken tegen KRC Genk. Bij een nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws