Zorgen bij Club: "Schreuder weet het zelf niet meer"

door
Zorgen bij Club:

Uiteraard kan er in de komende maanden nog veel gebeuren en worden de punten bij de start van de nacompetities nog eens door twee gedeeld. Maar de kans dat Club Brugge zichzelf zal opvolgen als landskampioen, lijkt met de week kleiner te worden. De achterstand op leider Union bedraag inmiddels alweer 12 punten.


Blauw-Zwart zal dus moeten hopen op een dipje bij de Brusselaars, maar zal vooral zijn eigen niveau moeten opkrikken. Bij momenten liet Club de laatste weken wel goed voetbal zien. Die goede periodes zijn doorgaans echter van korte duur. Bovendien heerst er heel wat onduidelijkheid over de speelwijze van nieuwe coach Alfred Schreuder. Die blijft voorlopig maar vruchteloos sleutelen aan zijn elftal, wat de prestaties geen goed doet.

De zorgen op Jan Breydel nemen dus zienderogen toe. "Het draait helemaal niet bij Club en soms heb ik het gevoel dat Schreuder het ondertussen niet goed meer weet", stelt commentator/analist Tom Boudeweel bij De Tribune. "Het is natuurlijk veel om op korte tijd te verwerken: een nieuwe kleedkamer, nieuwe spelers, een nieuwe coach... Maar er zit gewoon geen goede balans in het team."

VERKEERDE TIMING
Er worden dan ook steeds meer twijfels geplaatste bij de keuze voor Schreuder als opvolger van Philippe Clement. Vooral omdat de Nederlander tot dusver vooral ervaring opdeed als assistent-trainer. "Gezien de urgentie en de periode waarin hij arriveerde, vraag ik me af of Schreuder wel een goede keuze was. Als ze hem in het begin van het seizoen hadden aangesteld, was dat anders geweest. Dan had hij voldoende tijd om zich aan te passen, het kampioenschap en zijn selectie te leren kennen", aldus analist Thomas Chatelle bij RTBF.

POLL: Club had een meer ervaren opvolger voor Clement moeten kiezen ...

Meest recent

Nieuwe teleurstelling Duivels: "Ik wil hun selectie halen"

Met Senne Lammens, Nicolas Raskin en Jorthy Mokio haalde Rudi Garcia deze maand enkele nieuwe ...

43
43
David geeft uitleg bij bizarre fase: "Ik werd alleen bozer"

Union SG ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie onderuit in Genk, maar die ...

5
5
Real komt met de schrik vrij, titelfeest PSG uitgesteld

In La Liga heeft Real Madrid zich voorlopig weer naast FC Barcelona aan de leiding genesteld. De ...

15
15
Union maakt gehakt van Antwerp en is voorlopig tweede

Union SG heeft in de openingsmatch van de Champions' Play-Off meteen een fors statement gemaakt. De ...

98
98
Ontslag op komst? Peter Maes verdedigt zich

Terwijl Maarten Martens met AZ en Carl Hoefkens met NAC Breda de voorbije maanden al mooie dingen ...

45
45
Essevee zet RWDM onder druk, Beveren zeker van play-offs

De Challenger Pro League zit in zijn laatste rechte lijn. Zulte Waregem hield zaterdagavond de ...

84
84
Barça moet puntenaftrek vrezen: klacht ingediend

FC Barcelona brieste dat het donderdagavond alweer aan de bak moest in La Liga, maar boekte ...

83
83
Sels penaltyheld bij Forest, rode Al-Dakhil, Stassin scoort

Er kwamen zaterdagavond heel wat Belgen in actie in het buitenland. Matz Sels vertolkte een ...

22
22
Fink verzekert: "Dat deed ik niet om refs te beïnvloeden"

Met de start van de play-offs staan de zenuwen bij de topclubs strak gespannen. Bij KRC Genk ...

33
33
'Hasi zorgt voor verrassing in eerste Anderlecht-selectie'

Besnik Hasi staat zondagnamiddag voor zijn grote terugkeer bij Anderlecht. Er wacht de nieuwe ...

831
831
Grote verrassingen bij Antwerp, Union zoals verwacht

De Champions' Play-Off wordt om 20u45 ook op gang getrapt. In de openingsmatch gaat Antwerp op ...

91
91
Status quo in PO2 na puntendeling Standard en KVM

In de Europe Play-Off blijft de situatie voorlopig ongewijzigd. Na het gelijkspel tussen OHL en ...

55
55
Pech voor topclubs: "Ik blijf bij Dender"

FCV Dender wist zich op de laatste speeldag officieel te redden. Een geslaagd seizoen voor Vincent ...

68
68
Droefnis bij Beerschot: "Daar wil ik niet bij stilstaan"

Beerschot schoot zich vandaag nog maar eens zelf in de voet. Ze verloren met 0-1 tegen STVV. Een ...

96
96
Hazard doet duidelijke oproep aan Renard en Vandenhaute

RSC Anderlecht kende vorig jaar eindelijk nog eens een rustig seizoen. Het werd net geen kampioen, ...

271
271
Simons verrast: "Willen hem langer houden"

Bij KVC Westerlo haalden ze opgelucht adem dat ze de Relegation Play-Offs wisten te vermijden. De ...

81
81
Lokeren komt met groot nieuws omtrent Vreven

Sporting Lokeren ontsloeg enkele maanden geleden Hans Cornelis en Stijn Vreven kwam in de plaats. ...

39
39
Keert 'verloren zoon' terug bij Anderlecht?

Nieuwe bazen, nieuwe kansen. Dat is ook zo bij RSC Anderlecht met de komst van Besnik Hasi. Bepaalde ...

463
463
STVV mept tienkoppig Beerschot tegen het canvas

Om 16u ontving Beerschot STVV en de Antwerpse club wist wat het moest doen: winnen. Maar dat lukte ...

97
97
Kompany schrikt even, Sané brengt redding voor Bayern

Bayer Leverkusen won gisteren en stond daardoor op drie punten van Bayern München. Vincent ...

129
129

Meer sportnieuws