VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

door
VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

Club Brugge beleefde een druk slot van de winterse transferperiode. Met Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan haalde Blauw-Zwart in extremis nog een drietal aanwinsten in huis. Daarnaast werden ook nog een aantal spelers van de hand gedaan op Jan Breydel.


Recordaanwinst Kamal Sowah werd bijvoorbeeld een halfjaartje verhuurd aan AZ Alkmaar. En Club nam ook definitief afscheid van Ignace Van der Brempt. Een vertrek van het Brugse jeugdproduct leek nochtans niet in de lucht te hangen, maar plots vertrok hij richting Oostenrijk. Daar tekende de 19-jarige flankspeler een contract tot medio 2026 bij RB Salzburg.

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Van der Brempt nu meer uitleg gegeven bij zijn vertrek. De jongeling ziet voor zichzelf vooral een toekomst als rechtervleugelback weggelegd. Maar bij Club botste hij op de concurrentie van de onvermijdelijke Clinton Mata. "Dat maakte het moeilijker voor mij om door te breken. Ik wilde vooral progressie maken als rechtsachter. En dat leek niet te lukken in Brugge", klinkt het.

SPRINGPLANK
Bij Salzburg komt hij in ieder geval in een club terecht die bekend staat om haar goede werking met jongere talenten. Bovendien vormde ze voor verschillende spelers al een springplank richting de Europese topcompetities. "Dat maakte het zeker extra aantrekkelijk. Hier krijgen veel spelers de kans om door te groeien. Salzburg is daar slim in. Als je goed speelt, word je verkocht en daarna is het aan de volgende", aldus Van der Brempt.

POLL: Club heeft VD Brempt te weinig kansen gegeven ...

Meest recent

'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

137
137
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

106
106
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

107
107
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

46
46
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

398
398
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

109
109
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

234
234
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

219
219
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

119
119
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

66
66
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

179
179
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

545
545
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

532
532
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

286
286
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

757
757
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

526
526
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

113
113
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

487
487
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

596
596

Meer sportnieuws