Supertransfer Anderlecht valt zwaar door de mand

door
Supertransfer Anderlecht valt zwaar door de mand

Transfers zijn altijd een dubbeltje op hun kant en dat is iets waar RSC Anderlecht veel ervaring mee heeft. In het geval van Ilias Takidine draaide het veelbelovende verhaal bijvoorbeeld helemaal niet uit zoals oorspronkelijk verwacht. Hij werd in 2020 aangetrokken om te concurreren met Jérémy Doku en Francis Amuzu, maar twee jaar later spreekt niemand nog over de flitsende flankaanvaller …


DE EERSTE VAN VERBEKE

Hij was de eerste transfer onder het nieuwe bewind van RSC Anderlecht, maar bijna twee jaar na dato spreekt niemand meer over Ilias Takidine. De 19-jarige flankaanvaller werd omschreven als een kleine, vinnige dribbelaar en zijn speelstijl heette erg attractief te zijn. Met Takidine had Anderlecht had aldus een publiekslieveling in spé binnengehaald. De talentvolle winger kwam in 2020 over van KRC Genk, waar hij in de jeugdreeksen imponeerde met zijn groot arsenaal dribbels en dreigende acties. Dat leverde hem uiteindelijk een promotie op naar de beloften, maar de A-kern halen in Limburg lukte hem niet.

Ilias Takidine schitterde wel in de UEFA Youth League. De Genkse U19 nam het daarbij op tegen de leeftijdsgenoten van RB Salzburg, Napoli en Liverpool, stuk voor stuk wedstrijden waarin de winger zeker in de smaak viel. Scoren of een assist geven lukte toen wel niet, maar zijn techniek, dribbels en gevaarlijke acties kon hij meer dan voldoende etaleren. Dat vond men ook in Genk, dat hem zéker een grote voetbaltoekomst voorspelde, maar nog niet klaar achtte voor het grote werk.



Anderlecht gaf Ilias Takidine wel de kans bij de grote jongens, want in het Lotto Park mocht hij meteen aansluiten bij de A-kern. Daar ging hij de concurrentie aan met zijn generatiegenoten Francis Amuzu en Jérémy Doku. Takidine combineert een bovenmatige techniek met een fikse versnelling, waardoor hij al snel vergeleken werd met Doku. Maar tegenover die snelheid en zuivere balbehandeling stond wel nog een gebrek aan pure fysieke kracht. Ook qua afwerking kon hij zich nog bijschaven.

DE NIEUWE PRAET

Het was dus nog maar de vraag hoe snel en met welke inspanningen Ilias Takidine zich uit de slag zou trekken tussen de grote jongens van Paars-Wit, waar alles er toch sneller gaat dan bij de U21 van KRC Genk. Anderlecht gaf de jonge buitenspeler bovendien enorm veel vertrouwen door hem een vierjarig contract voor te schotelen, meteen ook een teken dat het nodige geduld werd gekoesterd met zijn ontwikkeling. Een financieel risico was Takidine trouwens evenmin, want allicht werd hoogstens een opleidingsvergoeding worden betaald. In die zin paste hij toen alvast perfect in de Brusselse plannen.



Het was alvast niet de eerste transfer tussen RSC Anderlecht en KRC Genk. In de jacht op hoogwaardig voetbaltalent steken beide topclubs elkaar graag de loef af. Zo kon de kaap van Takidine gezien worden als een reactie op de overstap van Mika Godts in de omgekeerde richting. Andersom plukte de recordkampioen tien jaar geleden ook al een 16-jarige Dennis Praet weg uit de Luminus Arena. Die groeide uit tot Gouden Schoen en ontpopte zich tot een van de vele talenten ‘van eigen kweek’ waar Paars-Wit terecht zo trots op is.

GEEN TOEKOMST MEER

De beleidsmensen en supporters van RSC Anderlecht hadden dus hoge verwachtingen over de ontwikkeling van Ilias Takidine, maar twee jaar na zijn overstap speelde hij nog geen enkele minuut voor de eerste ploeg en bovendien haalde hij tevens geen enkele keer het wedstrijdblad. In de vorige zomer- en in de laatste wintermercato probeerde Anderlecht hem vervolgens te verhuren aan een andere club maar telkens was er geen interesse in Takidine. Van toptalent naar eeuwige belofte, zo lijkt het wel.

POLL: Verdient Takidine meer tijd bij Anderlecht?

Meest recent

Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

93
93
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

44
44
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

61
61
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

64
64
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

49
49
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

197
197
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

69
69
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

67
67
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

630
630
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

406
406
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

515
515
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

156
156
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

177
177
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

126
126
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

139
139
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

125
125
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

714
714
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

392
392
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

102
102

Meer sportnieuws