TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

door
TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Voetbal International heeft Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Bjorn Meijer. De 19-jarige Nederlander brak dit seizoen helemaal door bij FC Groningen. Club zal wel diep in de buidel moeten tasten, want volgens hetzelfde medium wil Groningen 5 miljoen euro vangen. Club zou al bereid zijn geweest om 3,5 miljoen euro op tafel te leggen, maar de Nederlanders spelen het spel hard. Volgens VI is er concurrentie uit Engeland, Italië en Nederland. Club zou niet opgeven en een tweede poging voorbereiden. Ook een verlengd verblijf bij Groningen is niet uitgesloten.

De kans is reëel dat er deze zomer een aantal aanbiedingen zullen komen voor Charles de Ketelaere. Leicester City wordt alvast nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming, ook AC Milan zou zijn dossier van dichtbij volgen. De Turkse journalist Ekrem Konur gaat zelfs nog een stapje verder. Hij beweert namelijk dat ook Manchester City interesse toont. Meer nog, de leider in de Premier League zou zelfs een aanbieding tijdens de komende zomermercato overwegen.

Volgens De Telegraaf neemt Blauw-Zwart deze zomer mogelijk afscheid van Bas Dost, Noa Lang en Ruud Vormer. Van Bas Dost is dat zelfs al quasi zeker. Zijn aflopende contract wordt behoudens een last-minute wending niet verlengd. Voor Noa Lang is er interesse vanuit het buitenland. Vormer werd dan al weer gelinkt aan Zulte Waregem.

RSC Anderlecht zal binnenkort een nieuwe spits moeten zoeken. De kans dat Joshua Zirkzee én Christian Kouamé blijven is immers zeer klein. Volgens La Dernière Heure is het zelfs quasi onmogelijk dat Anderlecht die laatste zal kunnen houden. Moederclub ACF Fiorentina zal sowieso de maximumprijs verlangen voor de spits. LDH stelt dat de kans op een verlengd verblijf van Zirkzee groter zou zijn. De club zou een sprankel hoop hebben hem om hem nog een jaartje te huren.

Juventus heeft opnieuw zijn oog laten vallen op een parel uit de opleiding van Anderlecht. Volgens L'Equipe azen ze op Nail Moutha-Sebtaoui. De 16-jarige jeugdinternational is een linksachter die ook centraal achterin uit de voeten kan. Hij speelt bij Anderlecht momenteel bij de U18 en heeft nog geen profcontract getekend, waardoor hij zo goed als gratis opgehaald kan worden. Ook AS Monaco zou interesse tonen.

Op Instagram liet OHL-doelman Rafael Romo weten dat hij de club verlaat. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd en daardoor moet hij op zoek naar een nieuwe club. In het verleden passeerde hij al bij Llaneros, Udinese, Estudiantes, Mineros, Watford, AEL Limassol, APOEL Nicosia, Beerschot en Silkeborg.

Beerschot beseft dat het het in Eerste Klasse B anders zal moeten aanpakken en plant een drukke transferzomer. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club vooral naar Belgen met de nodige ervaring kijkt. Denis Prychynenko is één van de targets en de club wil ook verder gaan met Jan Van den Bergh, Ryan Sanusi, Tom Pietermaat en Joren Dom. Het is afwachten of zij aan boord blijven, want mogelijk zullen er clubs uit Eerste Klasse A hen willen weghalen uit het Kiel, net zoals de jonge smaakmaker Ilias Sebbaoui.

BUITENLAND

De voorbije maanden leek het vrijwel zeker dat Kylian Mbappé na het seizoen gratis de overstap naar Real Madrid zou maken, maar daar lijken steeds meer twijfels over te komen. De Fransman wakkerde zondag zelf de speculatie nog eens aan door te zeggen dat er "nieuwe elementen" in het spel zijn gekomen. Journalist Daniel Riolo (RMC) er nog een schepje bovenop. Die beweert namelijk dat Mbappé dan toch zal verlengen in de Franse hoofdstad. In mei zou hij zijn kribbel zetten onder een nieuw contract.

Volgens AS heeft Real Madrid een beslissing genomen over Eden Hazard. Vermits de kans klein is dat een andere ploeg vlak na zijn operatie met een volwaardige transfersom over de brug zal komen, zou Real bereid om onze landgenoot volgend seizoen te verhuren. Zo kan hij zich elders weer in topvorm spelen met oog op een definitieve transfer óf nieuwe kans in 2023. Hazard leek niet te staan springen voor zo'n scenario. Maar omdat hij voldoende minuten wil maken in aanloop naar het WK, zou hij nu toch ook openstaan voor een huurbeurt.

Aston Villa zou overwegen om Philippe Coutinho definitief over te nemen. Volgens SPORT zou Barça wel zo'n 40 miljoen euro verlangen voor de Braziliaan, dat zou contractueel bepaald zijn in de huurovereenkomst. Maar het Spaanse medium beweert dat zo'n bedrag geen struikelblok vormt voor Villa. Coach Steven Gerrard rekent erop dat het bestuur blijft investeren in kwalitatief spelersmateriaal en zou Coutinho graag willen behouden. Barça zou het geld dan weer gebruiken om een extra topaanvaller te halen.

POLL: Zal Club Meijer halen?

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

32
32
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

45
45
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

34
34
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

310
310
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

72
72
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

59
59
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

177
177
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

181
181
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

101
101
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

313
313
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

112
112
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

159
159
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

256
256
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

188
188
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

314
314
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

85
85
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

323
323
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

182
182
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

211
211
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

151
151

Meer sportnieuws