TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

door
TU: 'Club ziet aanvaller vertrekken, Lukaku kent toekomst'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is nog niet zeker waar de toekomst van Loïs Openda ligt. Fenerbahçe zou zijn situatie van dichtbij volgen, maar volgens De Gelderlander staat hij ook op de radar bij PSV Eindhoven. Het is afwachten wat Club Brugge van plan is. Vanuit Turkije wordt beweerd dat Blauw-Zwart hem wil verkopen voor zo'n 9 à 10 miljoen euro, maar die berichtgeving valt met een stevige korrel zout te nemen.

Volgens het Franse Foot Mercato heeft Lyon zijn zinnen gezet op Jackson Muleka. De Congolese aanvaller wordt door Standard uitgeleend aan de Turkse eersteklasser Kasimpasa en daar is hij uitgegroeid tot een sensatie. Muleka scoorde er 12 keer in 11 wedstrijden en leverde ook nog eens 3 assists af. Bij Standard zouden de nieuwe eigenaars de aanvaller graag terug in Luik zien voetballen, maar de spits ziet wel wat in een vertrek.

De beloften van Anderlecht mogen volgend seizoen aantreden in 1B. De club mag volgens de huidige regelgeving twee spelers van 30 of ouder aan de spelersgroep toevoegen, op voorwaarde dat deze spelers geen deel uitmaken van de huidige A-kern. Volgens Le Soir heeft RSCA daarvoor het vizier gericht op Guillaume Gillet. De voormalige publiekslieveling van Paars-Wit speelde de voorbije maanden bij Waasland-Beveren, maar is daar einde contract. Anderlecht zou hem als een geschikte begeleider van de jongeren zien en als T2 bij de U21. Gillet heeft echter nog aanbiedingen, waaronder van zijn geliefde RFC Luik.

Cyriel Dessers ontpopte zich de voorbije maanden tot een ware volksheld bij Feyenoord. Volgens Het Nieuwsblad is men er in De Kuip nu stellig van overtuigd dat de benodigde centen gevonden zullen worden om Dessers aan boord te houden. Investeerder Dennis de Roo kondigde alvast aan zelf een fikse duit in het zakje te willen doen. Dessers heeft een aankoopoptie van 4 miljoen euro.

Antwerp heeft Kyano Delaporte zijn eerste profcontract laten tekenen. Dat kondigde de club aan via de officiële kanalen. De jongeling zette zijn kribbel onder een overeenkomst voor drie seizoenen. De 16-jarige verdediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, speelt al sinds de U8 bij Antwerp.

BUITENLAND 

Volgens Sky Sports heeft Chelsea beslist om Romelu Lukaku te verkopen. De Blues zouden die beslissing genomen hebben in overleg met hoofdtrainer Thomas Tuchel. Het Britse medium weet ondertussen ook welk bedrag men bij Chelsea nog wil vangen voor de aanvaller. Zo zou er minstens 75 miljoen euro op tafel moeten gelegd worden.

FC Barcelona zou wel iets zien in de komst van Lukaku. De Blaugrana is dringend op zoek naar een nieuwe prijsschutter, waardoor heel wat grote namen de revue passeren in de Spaanse media. Ook een terugkeer naar Inter lijkt niet meteen ondenkbaar voor Big Rom.

De verdediging van Chelsea zal komende zomer versterkt moeten worden. Antonio Rüdiger en Andreas Christensen staan immers op het punt om de club transfervrij te verlaten. En daarom zou het vizier opnieuw op Jules Koundé (Sevilla) gericht zijn. De Fransman was afgelopen zomer al nadrukkelijk in beeld, maar toen kwam het niet tot een akkoord. Thomas Tuchel is echter nog steeds een grote fan. Koundé heeft een afkoopclausule van 80 miljoen. Daar wil Sevilla volgens Fabrizio Romano niet te veel van afwijken.

Dries Mertens blijft mogelijk langer bij Napoli. Volgens Corriere dello Sport is het slechts een kwestie van tijd alvorens het nieuws over zijn contractverlenging wereldkundig wordt gemaakt. Aanstaande vrijdag viert de aanvaller zijn 35ste verjaardag, dat zou wel eens een mooi moment zijn om de aankondiging te maken. Volgens La Dernière Heure zal hij wel drie keer zo weinig verdienen dan wat hij nu opstrijkt. Het zou wel gaan om een verlenging van slechts één jaar.

Volgens de Turkse transferwatcher Ekrem Konur denken SL Benfica en Zenit Sint-Petersburg aan een hereniging met Axel Witsel. Die laatste ploeg lijkt door de oorlog in Oekraïne echter een moeilijk verhaal. Benfica lijkt dan weer wel een mooie optie voor Witsel, die op zijn 33ste voor één van de laatste transfers in zijn carrière staat. Al is het allerminst duidelijk hoe concreet de vermeende interesse uit Lissabon is.

Youri Tielemans gaat komende zomer het laatste jaar in van zijn overeenkomst bij Leicester. En als hij niet verlengt, die kans wordt met de week groter, zullen de Foxes moeten meewerken aan een vertrek om te voorkomen dat de middenvelder een jaar later gratis de deur uitwandelt. Vooral Arsenal FC en Manchester United werden al meermaals genoemd, net zoals Tottenham Hotspur.

De voorbije dagen werd ook Real Madrid naar voren geschoven. Tielemans zelf zou alvast een voorkeur hebben voor La Liga. Juventus zou geen optie meer zijn voor de Rode Duivel. Leicester zou immers zo'n 50 miljoen euro verlangen en volgens TuttoJuve is dat bedrag veel te hoog voor de Oude Dame.

Het gonst de voorbije weken geruchten rond Frenkie De Jong. De Nederlandse middenvelder zou op de radar staan van heel wat Europese topclubs en de nodige financiële middelen moeten opleveren voor FC Barcelona. Volgens AS heeft de ex-Ajacied het ook helemaal gehad bij Barça, omdat de club nog altijd geen definitieve positie ingenomen heeft over zijn toekomst. De Nederlander zou stilaan zijn geduld verliezen. Met Manchester United en FC Bayern München liggen alvast twee clubs op de loer. Volgens Fabrizio Romano wil De Jong volgend seizoen wel zeker zijn van Champions League-voetbal, en dat zou voor United wel eens een probleem kunnen gaan worden.

Erik Ten Hag, de nieuwe United-coach, kan deze zomer de transfermarkt optrekken met een astronomisch budget. Eén van de meest recente namen op de verlanglijst van Ten Hag, is die van Tyrell Malacia (Feyenoord). Volgens Fabrizio Romano lopen er evenwel nog geen concrete gesprekken. Er wordt ook gewag gemaakt van een aankomend bod van 20 miljoen pond. De voorbije weken vielen ook al de namen van Jurriën Timber en Antony (beiden Ajax).

De gesprekken tussen Mo Salah en Liverpool over een verlenging lopen moeizaam. Nochtans gaat Salah komende zomer zijn laatste contractjaar in. De geruchten omtrent een vertrek weerklinken dan ook steeds luider. Volgens The Telegraph zal Liverpool gedwongen zijn om mee te werken aan een zomerse transfer indien hij niet bijtekent. Salah zelf zou een avontuur in een andere competitie niet uitsluiten. Vooral Paris Saint-Germain, dat normaal gezien afscheid neemt van Kylian Mbappé, wordt genoemd als mogelijke bestemming.

POLL: Zal Lukaku vertrekken?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

56
56
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

221
221
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

51
51
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

128
128
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

325
325
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

230
230
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

398
398
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

377
377
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

414
414
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

307
307
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

552
552
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws