JPL PREVIEW: OH Leuven heeft huiswerk weer niet klaar

door
JPL PREVIEW: OH Leuven heeft huiswerk weer niet klaar

Vrijdag trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de start van het seizoen 2022-23 neemt VoetbalNieuws alle 18 eersteklassers grondig onder de loep. Als volgende aan de beurt: OH Leuven.


In het tweede jaar terug op het hoogste niveau kenden de troepen van Marc Brys opnieuw geen moeite om zich te handhaven. OHL finishte terug op de elfde plek, ongeveer de plaats waar het thuishoort op basis van het doelsaldo. Het afscheid van Thomas Henry scheelde wel zeven doelpunten, op defensief gebied mag het ten opzichte van de ploegen iets hoger in het klassement ook allemaal net wat strakker. Zo lang mogelijk meedoen voor een stek in de top acht blijft desondanks de doelstelling aan Den Dreef.

ZOMERMERCATO
Daar liet men in iedere linie een pak titularissen en sterkhouders vertrekken, Xavier Mercier op kop. Voorts zitten de huurperiodes van spits Sory Kaba, doelman Alex Runarsson en verdedigers Sébastien Dewaest en Cenk Özkaçar er definitief op. Andere tijdelijke krachten die minder in beeld kwamen zoals Thibault Vlietinck en Alexis De Sart, die wel mag beschikken bij Antwerp, lopen er evenmin nog bij. Tussen de palen maakte ook Rafael Romo zijn kastje leeg, Kaveh Rezaei en co zijn tot slot nauwelijks het vermelden waard.



De nummer één onder de lat wordt wellicht Valentin Cojocaru, met Nordin Jackers als doublure, Ewoud Pletinckx de nieuwe defensieleider. De overige aanwinsten, zowaar zonder huurlingen, vervoegden gratis de rangen. De opvallendste naam is Raphael Holzhauser, die Mercier moet opvolgen. Nog bij Beerschot plukte OHL tevens Joren Dom weg, Hamza Mendyl, Jon Dagur Thorsteinsson, João Gamboa en Santi Ramos Mingo – allen ooit nog actief in topcompetities – brengen het aantal nieuwkomers tot dusver al op negen stuks.

WIE MAG/MOET NOG WEG?
Ondanks al die bedrijvigheid is OH Leuven net als een jaar geleden niet tijdig klaar met haar huiswerk. Momenteel heeft Brys amper 18 veldspelers ter beschikking, Siebe Schrijvers en Mandela Keita – die nog een tijdje in de lappenmand liggen – incluis. Die laatste geniet bovendien heel wat belangstelling, al lijkt een transfer niet aan de orde. In afwachting van vers bloed is er dan ook op geen enkele positie sprake van enige overtollige ballast, integendeel. Pas nadien kan er eventueel nog verder gesleuteld worden aan de selectie.

WAT MAG/MOET ER NOG BIJ?
Een spits die de goal weet staan, iets waar Brys al langer om vraagt. Liefst zelfs meerdere exemplaren, want in de huidige kern is huurling Mykola Kukharevych – met wie het plan erg vaag blijft – de enige nummer negen. OHL dreigt alvast naast toptarget Kaly Sène te grijpen. Ook op de flanken mag er gerust nog iets bij, rechts achterin is er geen waardig alternatief voorhanden voor de polyvalente Dom. In het centrum van de defensie lijkt er, net zoals op het middenveld, misschien wel nog plaats voor een extra versterking in de breedte.



GROOTSTE AANWINST/VERLIES
Van de vele vertrekkers kon vooral Özkaçar bekoren, maar zelfs hij komt niet in de buurt van Mercier. De voorbije twee seizoenen was de 32-jarige aanvoerder en motor van het elftal goed voor 13 goals en 29 (!) assists. Niet alleen zijn verbluffende statistieken, ook zijn ervaring zullen danig worden gemist. Om het verlies van haar dirigent op te vangen zijn alle ogen aan Den Dreef op Holzhauser gericht. Als de 29-jarige Oostenrijker zijn oude niveau nog maar benadert is hij dé geschikte kandidaat om de lijnen voortaan uit te zetten.

OM NAAR UIT TE KIJKEN
Nieuwe linksachter Mendyl komt eveneens met de nodige adelbrieven over van Schalke 04, maar de 20-voudig Marokkaans international moet het pleit winnen van Casper De Norre. Dan is Thorsteinsson, die zelfs een cap meer voor IJsland op de teller heeft, zekerder van een basisplaats. De 23-jarige winger komt over van Aarhus in Denemarken, waar hij in 100 optredens 20 keer raak schoot, 13 assists uitdeelde en … 25 gele kaarten slikte. Een potentiële sensatie op de Belgische velden, zeker met Mousa Tamari aan de overkant.



MOGELIJKE 11
Vorig jaar deed Brys reeds grotendeels een beroep op dezelfde pionnen, nu oogt de kern nog smaller. Op basis van de laatste oefenmatch tegen moederclub Leicester treedt OHL straks alvast aan in een 4-3-3, waarbij Gamboa de voorkeur krijgt op Kristiyan Malinov. Met uitzondering van Mendyl begint zo elke nieuwkomer als titularis. Hét vraagteken blijft wel wie voorin voor de goals moet zorgen. Wordt het toch maar Kukharevych, of neemt Mathieu Maertens tijdelijk de honneurs waar? Het gebrek aan een speerpunt lijkt samen met de geringe wisselopties het enige struikelblok.

Potentiële XI: Cojocaru ; Dom, Pletinckx, Mingo, De Norre ; Gamboa, Maertens, Holzhauser ; Tamari, Kukharevych, Thorsteinsson

POLL: Waar zal OHL dit seizoen eindigen?

Meest recent

'Real Madrid drukt door: nieuwe coach vóór WK clubteams'

De pijnlijke uitschakeling in de Champions League heeft diepe wonden geslagen bij Real Madrid. Zo ...

16
16
Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

48
48
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

225
225
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

220
220
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

58
58
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

85
85
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

61
61
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

472
472
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

93
93
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

75
75
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

217
217
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

231
231
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

125
125
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

373
373
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

136
136
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

172
172
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

312
312
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

222
222
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

380
380
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

100
100

Meer sportnieuws