Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

door
Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

Club Brugge opent woensdag zijn Champions League-campagne tegen Bayer Leverkusen. De Duitsers beleven met amper 3 punten op 15 hun slechtste start ooit in de Bundesliga, maar toch heeft de club nog meer dan voldoende kwaliteit in de rangen om een goede indruk na te laten in het Kampioenenbal. Vooral de rechterflank met Jeremie Frimpong en Moussa Diaby kan voor vuurwerk zorgen. Bjorn Meijer, de linker wingback van Blauw-Zwart, is bij deze al gewaarschuwd.


‘HAALBARE KAART’

Club Brugge trok met FC Porto, Atlético Madrid en Bayer Leverkusen een gunstige loting in zijn Champions League poule, waarin de Duitsers beschouwd worden als de ‘makkelijkste’ tegenstander van de groep. Dat komt grotendeels door hun dramatische start aan het seizoen met 3 punten op 15, de slechtste start uit de clubgeschiedenis, en de uitschakeling de beker tegen derdeklasser SV Elversberg. “Ze willen Bayern uitdagen, maar spelen als een degradatiekandidaat”, schreef Die Süddeutsche Zeitung spottend over de vormcrisis van Bayer Leverkusen.



Hierdoor achten verschillende analisten en media de Duitsers als de meest haalbare kaart in deze poule. Maar Johan Boskamp bouwt vooral voorzichtigheid voor Club Brugge tegen Bayer Leverkusen. “Leverkusen verkeert nu wel in een crisis, maar ga er maar aanstaan tegen zo’n typisch Duitse ploeg.” Leverkusen heeft meerdere kwalitatieve spelers in het team, maar vooral de rechterflank van de Duitsers moet Club Brugge, met name Bjorn Meijer, grote angst inboezemen. Daar zijn Moussa Diaby en Jeremie Frimpong erg lastige tegenstanders om tegen te verdedigen.

MOUSSA DIABY

Moussa Diaby is een pijlsnelle aanvaller die aan het seizoen startte als rechter flankaanvaller, maar in de laatste wedstrijden als centrale spits, uitzwermend naar de rechterkant. De achtvoudige Franse international haalt een topsnelheid van 36 kilometer per uur, waarmee hij de op vier na snelste speler ooit is in de Bundesliga. Naast zijn indrukwekkende snelheid is Diaby (geschatte marktwaarde 60 miljoen euro) een constante dreiging, want hij vergaarde momenteel het meeste expected goals in de Duitse competitie én hij verstuurde tevens het meeste sleutelpasses.



JEREMIE FRIMPONG

Jeremie Frimpong is dan weer een minder bekende naam maar de 21-jarige Nederlander, opgeleid bij Manchester City, werpt zich in het seizoensbegin op tot een groot lichtpuntje in de ploeg van Gerardo Seoane. Frimpong speelde de laatste twee wedstrijden als rechter wingback in een 3-5-2 en hij maakt indruk met zijn vele dribbels (41 stuks, het tweede hoogste aantal van de Bundesliga), waarvan er maar liefst 63% slagen. De Nederlander pakt bovendien uit met meerdere versnellingen met de bal aan de voet, een onderdeel waarin hij de primus is van de Duitse competitie.



NACHTMERRIE VOOR MEIJER

Club Brugge onderschat dus maar best Bayer Leverkusen niet. Ook Peter Vandenbempt houdt het enthousiasme rond de ‘makkelijkste’ tegenstander in de groep wat in toom. “Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg”, zei de analist op Radio 1. “Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin.”



Met dat laatste verwees Peter Vandenbempt naar het gevaar op de rechterkant, waar Moussa Diaby en Jeremie Frimpong de defensie van Club Brugge erg veel pijn kunnen doen. Bjorn Meijer, de verwachte linker wingback in de basis van Blauw-Zwart, mag zich aldus verheugen op een erg lastige avond op zijn positie, waar hij Diaby en Frimpong ongetwijfeld erg vaak op zijn pad zal tegenkomen. Na een aarzelende start begint Meijer in de laatste wedstrijden (eindelijk) een meerwaarde te leveren, maar de Champions League wordt toch een gans ander verhaal voor de 19-jarige Nederlander.

POLL: Zal Meijer zich staande kunnen houden tegen Leverkusen?

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

104
104
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

82
82
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

48
48
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

49
49
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

15
15
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

81
81
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

53
53
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

304
304
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

251
251
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

245
245
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

637
637
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

340
340
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

558
558
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1071
1071
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

344
344
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

242
242

Meer sportnieuws