Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

door
Hoog bezoek: straffe start Jutgla krijgt vervolg

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een fraai stukje clubgeschiedenis kunnen zorgen. In de Champions League maakte de landskampioen immers indruk door met zware 0-4-cijfers te gaan winnen op het veld van FC Porto. En die knappe prestatie in het Drakenstadion werd gevolgd door een aantal prominente gasten in de tribunes.


Blauw-Zwart maakte dus brandhout van de Portugese kampioen, aan uitblinkers dan ook geen gebrek. Hans Vanaken verdeelde het spel als een ware kapitein, Kamal Sowah heeft zijn prijskaartje inmiddels helemaal gerechtvaardigd en Casper Nielsen doet Ruud Vormer helemaal vergeten. Maar dé uitblinker was toch wel Ferran Jutgla. De Spaanse spits, in het tussenseizoen overgenomen van FC Barcelona, werkte bijzonder hard en woog zwaar door op de Porto-defensie. Daar deed hij ook nog eens een goal en assist bovenop.

Jutgla werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match' en maakte dus indruk op de afgevaardigden van de UEFA. Ook de vele aanwezige scouts van andere Europese ploegen zullen zijn naam ongetwijfeld genoteerd hebben. Maar in het Estadio do Dragao was nog een andere prominente gast aanwezig, iemand die zelfs speciaal voor Jutgla was afgereisd naar Portugal. Volgens El Chiringuito kwam een lid uit de staf van Spaans bondscoach Luis Enrique de prestatie van de spits persoonlijk onder de loep nemen.

LA ROJA
Bovengenoemde bron beweert dan ook dat de naam van Jutgla steeds luider rondgaat binnen de sportieve omkadering van de Spaanse nationale ploeg. La Roja kan nog wel wat alternatieven gebruiken voor de spits-positie, zeker op langere termijn. Bovendien is Jutgla, vorig seizoen nog vlot scorend bij FC Barcelona B, uitstekend van start gegaan bij Club. In 11 officiële duels zit hij er bijvoorbeeld aan 6 goals en 4 assists. Of hij op korte termijn al mag dromen van een selectie, valt te betwijfelen. Maar zijn naam staat dus al zeker genoteerd bij Enrique en co voor de nieuwe cyclus na het komende WK.

POLL: Jutgla is binnen de drie seizoenen weer weg bij Club ...

Meest recent

'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

1
1
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

40
40
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

60
60
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

44
44
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

352
352
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

77
77
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

65
65
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

192
192
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

195
195
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

105
105
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

323
323
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

121
121
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

161
161
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

273
273
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

199
199
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

329
329
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

92
92
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

330
330
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

184
184
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

218
218

Meer sportnieuws