KAA Gent in grote problemen: "Huidige cijfers zijn bedroevend"

door
KAA Gent in grote problemen:

KAA Gent neemt het vanavond in de groepsfase van de Conference League op tegen het Ierse Shamrock Rovers. Beide ploegen speelden op de eerste speeldag gelijk en azen op een eerste Europese overwinning. De Ghelamco Arena moet het podium worden van de Gentse Europese wederopleving, maar zal voor de zoveelste keer niet uitverkocht zijn. 

De 20 000 zitplaatsen van het Gentse stadion werden dit seizoen nog niet één keer helemaal gevuld.  ''Na de titel krijg je een boost. Maar daar is nooit een verlengstuk aan gebreid. AA Gent was een hype die weer gaan liggen is", klinkt het bijzonder hard bij Filip Raes van de Supportersfederatie in een interview met Het Laatste Nieuws. De laatste landstitel van de Buffalo's dateert inmiddels al van 2015, al konden de Oost-Vlamingen zich wel optrekken aan de gewonnen Beker van België vorig seizoen. 

En toch blijven de supporters weg uit de Ghelamco Arena, ondanks een charmeoffensief van de club waarbij mini-abonnementen werden verkocht voor amper 30 euro. Ook de coronacrisis hakte er zwaar in bij de fans. ''Ik hoor vaak dat dit geen mooie affiches zijn. Maar vorig jaar speelden we ook Conference League en hadden we 10.000 mini- abonnementen. De huidige cijfers zijn bedroevend. De fans zijn o zo moeilijk over de brug te krijgen."

ENERGIECRISIS
En de huidige energiecrisis maakt de situatie er ook niet beter op. Een abonnement voor een heel seizoen bij de Buffalo's kost 320 euro, een kost die veel supporters liever schrappen vanwege de stijgende energieprijzen. "Mensen kijken meer dan ooit naar hun portefeuille. De verhoogde abonnementsprijzen hakken er ook op in. Vooral de gezinnen haken af. Als je samen met je vrouw en twee kinderen een abonnement neemt, zit je snel aan duizend euro."


POLL: Geraakt de Ghelamco Arena dit seizoen nog eens helemaal gevuld?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

44
44
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

42
42
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

178
178
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

45
45
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

44
44
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

120
120
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

307
307
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

215
215
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

217
217
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

383
383
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

81
81
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

269
269
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

368
368
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

395
395
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

300
300
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

173
173
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

536
536
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1159
1159
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

325
325
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

150
150

Meer sportnieuws