Trossard krijgt verrassende naam als nieuwe coach

door
Trossard krijgt verrassende naam als nieuwe coach

Brighton moest de voorbije weken plots op zoek naar een nieuwe trainer. De Seagulls waren uitstekend aan het seizoen begonnen en betaalden de prijs voor hun prestaties met het vertrek van Graham Potter, die weggekaapt werd door Chelsea. Nu weten Leandro Trossard en zijn maats ook wie hun nieuwe trainer zal worden.


Aanvankelijk leek Brighton in te zetten op Kjetil Knutsen, de trainer die de voorbije maanden met Bodö/Glimt Noorwegen en Europa wist te verbazen. De laatste dagen dook echter ook de naam van Roberto De Zerbi alsmaar nadrukkelijk op en nu blijkt hij het ook gehaald te hebben. Brighton laat weten dat de Italiaan voor vier jaar zal tekenen als hij een werkvergunning krijgt.

De Zerbi was als speler aan de slag bij onder meer AC Milan, Napoli en CFR Cluj, waarna hij als trainer vanuit de laagste regionen zijn weg naar de top baande. Via Foggia, Palermo en Benevento belandde hij bij Sassuolo, dat hij kneedde tot één van de beter voetballende teams in de Serie A. In de zomer van 2021 leverde hem dat een kans op bij Shakhtar Donetsk.

OORLOG
Lang zou dat avontuur echter niet duren, want na een halfjaar viel Rusland Oekraïne binnen. De Zerbi weigerde aanvankelijk om op te stappen na het uitbreken van de oorlog, maar in juli koos hij er uiteindelijk toch voor om Shakhtar te verlaten. De 43-jarige heeft twee maanden later dus al een kans in de Premier League weten te versieren.


POLL: Goede keuze van Brighton?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

43
43
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

42
42
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

12
12
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

88
88
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

207
207
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

127
127
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

39
39
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

97
97
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

139
139
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

87
87
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

25
25
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

165
165
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

320
320
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws