Antwerp-pion duidelijk: "Anders kom je het veld niet op"

door
Antwerp-pion duidelijk:

De onvermoeibare Alhassan Yusuf (22) heeft zich in een mum van tijd ontpopt als sterkhouder op het Antwerpse middenveld. De Nigeriaan maakte vorige zomer de overstap van het Zweedse Göteborg en lijkt wel over een extra paar longen te beschikken. In een uitgebreid gesprek met Gazet van Antwerpen doet hij zijn ambities voor de toekomst uit de doeken.


Yusuf steekt het niet onder stoelen of banken dat hij zijn carrière niet wil beëindigen in België. De middenvelder wordt nu al de 'nieuwe Kanté' genoemd en hoopt snel het kanaal te kunnen oversteken. "Mijn ultieme droom is de Premier League", klinkt het duidelijk. De relatie van de Nigeriaan met zijn ploeggenoten zit goed en van coach Mark van Bommel krijgt hij bijna wekelijks heel wat lof. De ontgoocheling na de vierde plaats vorig jaar zit nog duidelijk in het geheugen van de middenvelder en hij wilt dit jaar meer. 

"Ik vind niet dat we vorig seizoen op een ­correcte plaats zijn geëindigd. We konden beter doen dan die vierde plaats. Ook ik. We hadden zelfs de titel kunnen pakken met die kern. Nu is onze ploeg nog ­sterker. Er is meer kwaliteit en de onderlinge concurrentie is ­toegenomen. Op elke positie. De mentaliteit is ook anders. We vechten voor alles. Dit seizoen ­moeten we echt beter doen. Je moet altijd voor een titel gaan, anders heeft het geen zin om het veld te betreden."

De samenwerking met Pieter Gerkens gaat volgens Yusuf ook elke week beter. "Hoe meer je samenspeelt, hoe beter je mekaar ook gaat begrijpen en hoe beter je wordt als duo. Samen ­zorgen we voor de balans in het elftal. Rukt Pieter mee op, dan blijf ik. Ga ik wat hoger pressen, dan zal hij iets dichter bij de ­verdediging blijven." Het lijkt erop dat Mark van Bommel zijn werkpaard gevonden heeft. Vanavond neemt The Great Old het op tegen STVV, dat elfde staat in de stand. 

POLL: Waar eindigt Antwerp dit jaar?

Meest recent

'Vidarsson staat pal: AA Gent weigert openingsbod'

AA Gent dreigt straks voor het eerst sinds jaren nog eens naast een Europees ticket te grijpen. Dat ...

38
38
Dolberg naar Club Brugge? "Een bod is een bod"

De titelrace draait op volle toeren, maar zondag verschuift de aandacht heel even naar de ...

394
394
Genk meermaals 'benadeeld' door arbitrage: "Hemeltergend"

KRC Genk heeft de rol in de titelstrijd (voorlopig) moeten lossen. De Limburgers zijn na een povere ...

81
81
'Club wrijft zich in de handen na transferwending Jashari'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke transferzomer. Na de goede prestaties in onder meer de ...

125
125
'City lanceert eerste transferraket: deal van 60 miljoen'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het ...

92
92
Anderlecht-stunt of triomf Club? Analisten geven percentage bekerfinale

In de loop van deze week staan verschillende interessante duels op het programma in de Play-Offs van ...

329
329
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus ...

190
190
'Dossier in stroomversnelling: Real dicht bij nieuwe coach'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: ...

131
131
'Antwerp dumpt ‘schandaaltransfer’ bij grof huisvuil'

Antwerp FC haalde in januari Mohamed Bayo binnen als back-up voor Vincent Janssen, maar de ...

230
230
'Transfervuurwerk bij AA Gent: meer details lekken uit'

AA Gent bleek tot dusver het zwakke broertje in de Champions' Play-Offs. Net zoals het merendeel van ...

224
224
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage ...

497
497
Done deal: Club Brugge stelt eerste zomeraanwinst voor

Als enige van de drie titelkandidaten heeft Club Brugge haar lot niet langer in eigen handen. Veel ...

323
323
'Overmars wil oude bekende naar Antwerp halen'

Dankzij een fraaie vier op zes tegen KRC Genk blijft Antwerp in de running voor een Europees ticket. ...

407
407
'Renard vangt bot: Anderlecht mag transfertarget schrappen'

Het leven lacht RSC Anderlecht weer toe na de dubbele zege tegen AA Gent. Paars-Wit hoopt in de ...

344
344
'Transferbom bij Club Brugge: Talbi op weg naar exit'

Club Brugge stevent af op een drukke zomer, want tal van smaakmakers lijken op weg naar de uitgang. ...

984
984
'Priske wint pleit van Blessin voor absolute topjob'

Brian Priske is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Feyenoord. Daar zou wel eens snel ...

55
55
'Verrassende wending in transferdossier van Janssen'

Vincent Janssen liep een meniscusblessure op en daardoor komt hij dit seizoen niet meer aan spelen ...

447
447
Gelijk van Riemer: Anderlecht-pion bloeit helemaal open

Bij RSC Anderlecht vinden een aantal spelers hun betere niveau nadat ze een aantal matchen op rij ...

353
353
"Als Club Brugge mij nodig heeft, dan sta ik er"

Club Brugge kende geen geweldige week. Een 1 op 6 tegen Union SG en het was twee keer niet geweldig, ...

306
306
KV Kortrijk rekent plots op zoon van...Olympisch Kampioene

Het water staat KV Kortrijk nu echt helemaal aan de lippen. De Kerels verloren op bezoek bij ...

129
129

Meer sportnieuws