Overheid grijpt in: strengere wet tegen supportersgeweld

door
Overheid grijpt in: strengere wet tegen supportersgeweld

De voorbije maanden waren er in de Belgische voetbalstadions alsmaar meer problemen met supporters. Ook afgelopen weekend was het weer prijs. Zaterdag moesten Charleroi-KV Mechelen en zelfs Francs Borains-La Louvière in eerste nationale stopgezet worden door wangedrag van fans en zondag kon een groep Anderlecht-supporters het ook weer niet laten om met vuurpijlen de match tegen Genk te verstoren.


Er lijkt dan ook dringend iets te moeten veranderen en die boodschap is na dit weekend ook aangekomen bij de bevoegde instanties. Sporza weet dat het ministerie van Binnenlandse Zaken maandag aan de clubs een verstrengde voetbalwet voorgesteld heeft. De regering en het parlement moeten het voorstel wel nog goedkeuren.

"Veiligheid in de stadions begint bij de clubs. Om de clubs verder te responsabiliseren, wordt hun aandeel in de veiligheidsketen met de nieuwe voetbalwet vergroot", legt minister Annelies Verlinden uit. Dat betekent dat clubs zwaarder gestraft zullen worden als er zich incidenten voordoen, maar anderzijds krijgen ze ook meer middelen om de identiteit van supporters bij het betreden van het stadion te controleren. Ook stewards zullen dat nu mogen doen. 

TIEN JAAR STADIONVERBOD
Daarnaast zullen ook fans zwaarder gestraft worden als ze zich vergrijpen. Het maximum stadionverbod wordt opgetrokken van vijf naar tien jaar. Daarnaast komen er ook zwaardere straffen voor geweld tegen stewards en hulpverleners. Of dat beterschap in de situatie zal brengen, zal moeten blijken.

POLL: Goed voorstel?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

44
44
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

45
45
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

186
186
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

47
47
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

45
45
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

120
120
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

310
310
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

215
215
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

220
220
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

385
385
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

83
83
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

269
269
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

368
368
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

400
400
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

300
300
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

174
174
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

539
539
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1163
1163
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

326
326
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

151
151

Meer sportnieuws