Anderlecht heeft derde WK-ganger beet

door
Anderlecht heeft derde WK-ganger beet

Met Jan Vertonghen en Zeno Debast levert recordkampioen RSC Anderlecht twee spelers af aan de selectie van de Rode Duivels. En de Brusselaars zien in extremis nog een derde lid van de A-kern naar het wereldkampioenschap in Qatar vertrekken. Zo is ook Moussa Ndiaye geselecteerd bij Senegal.


Zaterdagavond al doken de eerste geruchten op over een mogelijke WK-deelname van de 20-jarige back. Zo werd hij op vraag van bondscoach Aliou Cissé naar Qatar overgebracht, in eerste instantie uit voorzorg. Er heersten immers administratieve problemen rond de naturalisatie van Ismail Jakobs (AS Monaco), waardoor diens deelname op de helling is komen te staan en dus een mogelijke vervanger nodig was.

De Senegalese bond zou er alles aan doen om de papierwinkel rond Jakobs, die nochtans al enkele caps achter zijn naam heeft staan, tijdig in orde te krijgen. Maar inmiddels werd bevestigd dat Ndiaye ongeacht de uitkomst van dat dossier wordt opgenomen in de WK-selectie. Zo liet de bondsvoorzitter verstaan dat de jongeling van Anderlecht het plekje krijgt dat was vrijgekomen door de blessure van Sadio Mané.

GROTE EER
En dus gaat de jongensdroom van Ndiaye in vervulling. Of het jeugdproduct van FC Barcelona ook minuten zal maken, valt te betwijfelen. Maar zijn aanwezigheid in de selectie is al een grote eer op zich. De Senegalezen beginnen maandagnamiddag aan hun tornooi. Dan neemt de winnaar van de Africa Cup het op tegen Nederland.

POLL: Welk land wint volgens u Groep A?

Meest recent

'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

86
86
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

53
53
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

236
236
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

65
65
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

60
60
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

114
114
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

59
59
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

160
160
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

149
149
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

435
435
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

147
147
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

301
301
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

68
68
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

447
447
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

324
324
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

238
238
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

178
178
Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar"

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de dubbel titel-beker. Maar ongeacht of de ...

777
777

Meer sportnieuws