‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

door
‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

Het Wereldkampioenschap in Qatar draait momenteel op volle toeren, maar ondertussen nadert de wintermercato ook met rasse schreden. AA Gent bereidt zich momenteel voor op de aankomende transferperiode want Hein Vanhaezebrouck zou in januari graag enkele versterkingen zien komen naar de Arteveldestad. En daarvoor kijken de Buffalo’s ook rond in de eigen competitie, waar Antoine Bernier, de smaakmaker van RFC Seraing, met stip genoteerd staat op het Gentse verlanglijstje.


OP WEG NAAR AA GENT

De seizoensstart van AA Gent ging compleet de mist in, maar ondertussen hebben de Buffalo’s een stevige remonte ingezet. De Oost-Vlamingen zijn ongeslagen in hun laatste zeven wedstrijden, waaronder twee klinkende zeges in de UEFA Conference League tegen Molde (4-0) en in de Jupiler Pro League tegen Club Brugge (2-0). Ondanks die goede recente resultaten wil Hein Vanhaezebrouck toch nog enkele nieuwkomers aan zijn selectie toevoegen, want er komen straks nog heel belangrijke weken aan in de Ghelamco Arena.

“Hopelijk staan we steviger na het WK en misschien komt er iets bij na Nieuwjaar”, vertelde Hein Vanhaezebrouck enkele weken geleden aan Het Nieuwsblad. “Dan kunnen we iets rechtzetten, dat deden we eerder al.” Ondertussen is het eerste wintertarget van AA Gent reeds bekend want volgens SudPresse wil de coach Antoine Bernier naar de club halen. De 25-jarige aanvaller is één van de belangrijkste spelers van RFC Seraing dit seizoen en het is duidelijk dat hij een niveautje hoger aankan.



De Franstalige krant weet alvast dat er geen twijfel meer over bestaat dat Antoine Bernier, die over een aflopend contract beschikt bij Seraing, eind dit seizoen de Metallos zal verlaten en dat zijn nieuwe bestemming naar alle waarschijnlijkheid AA Gent zal worden. De Luikenaars hebben alvast een duidelijk transferplan uitgedokterd voor Bernier, die op de transfermarkt zowat de enige gegeerde speler is van de selectie. Er zijn alvast twee mogelijke scenario’s waarvoor Seraing overstag kan gaan.

DROOMSCENARIO

De eerste optie waarin Seraing zich kan vinden bij een eventuele verkoop van Antoine Bernier, is dat AA Gent hem in januari definitief aankoopt waardoor de Metallos alsnog een transfersom kunnen incasseren. Het droomscenario van Seraing is evenwel dat Gent hem eerst koopt tegen een beperkte vergoeding en Bernier vervolgens het seizoen laat uitspelen in Stade du Pairay. Die laatste optie behoort volgens SudPresse zeker tot de mogelijkheden dankzij de goede relatie tussen Luciano D’Onofrio (adviseur van Metz-voorzitter Bernard Serin) en Michel Louwagie, algemeen directeur van Gent.

De interesse van AA Gent in Antoine Bernier is zeker niet vreemd of verrassend. De 25-jarige aanvaller speelt een uitstekend seizoen bij Seraing, waarvoor hij momenteel drie doelpunten scoorde en maar liefst vier strafschoppen afdwong. Da’s verre van slecht bij een ploeg die amper zestien doelpunten kon scoren deze jaargang. Bernier is een schaars lichtpuntje bij de Metallos en dat benadrukte José Jeunechamps, de ondertussen ontslagen coach, bijvoorbeeld na de derby tegen Standard. “Ik onderschrijf graag dat Bernier het team op sleeptouw heeft genomen. Niet voor het eerst dit seizoen hoorde hij bij de uitblinkers.”



José Jeunechamps werd weliswaar ontslagen bij Seraing wegens tegenvallende resultaten, maar door zijn coaching en vurige communicatie slaagde hij er wel in om het niveau van Antoine Bernier, maar ook dat van Marius Mouandilmadji, Morgan Poaty, Sami Lasshaini en Sambu Mansoni naar een hoger niveau te tillen. In die mate dat Bernier zelfs het niveau van Seraing overstijgt. “Ik ben me ervan bewust dat ik mijn topvorm aan het bereiken ben”, zei de aanvaller eerder aan La Dernière Heure. “Het is misschien het perfecte moment voor een nieuwe uitdaging, maar bovenal wil ik Seraing helpen om in Eerste Klasse A te houden.”

DE HAZARD-STIJL

Antoine Bernier, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht genoot, breekt nu pas door op het hoogste voetbalniveau en etaleert eindelijk zijn groot talent. In de jeugd werd hij vaak vergeleken met Eden Hazard, vooral omdat hun speelstijl en gestalte vergelijkbaar zijn. Bernier is van nature een linker flankaanvaller maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als centrale spits. In die rol is hij verre van de meest efficiënte speler (hij zet amper 11,5% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt), noch de meest regelmatige doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League. Bernier is zelfs bijzonder weinig dreigend voor het doel in vergelijking met andere spitsen in België.

Dat is ook logisch omdat Antoine Bernier gevormd werd als flankaanvaller en niet als zuivere spits. De 25-jarige onderscheidt zich wel in tal van andere onderdelen. Hij is bijvoorbeeld een van de defensief regelmatigste spitsen, hij onderneemt veel (geslaagde) dribbels en hij weegt op een verdediging. Na Andrew Hjulsager (AA Gent), Alieu Fadera (Zulte Waregem) en Thierry Ambrose (KV Oostende) legt hij ook de meeste efficiëntie in zijn offensieve acties. Bernier wordt ook vaak foutief afgestopt door de tegenstander want hij is de op één na meest gezochte spits.



Dat komt hoofdzakelijk door zijn grote mate van beweeglijkheid en dribbels, het is dus niet zo gek dat zijn speelstijl vergeleken wordt met die van Eden Hazard. Antoine Bernier verricht veel versnellingen in de matchen (derde in de Jupiler Pro League) en hij heeft ook een uitstekende vista. Dat laatste wordt alvast bevestigd doordat hij bij de tien beste spelers behoort op het gebied van kansencreatie en het versturen van progressieve passes. Dit zijn alvast heel erg aardige wapenfeiten bij een laagvlieger zoals Seraing, vandaag de rode lantaarn in de Belgische competitie. Wat zou hij dan niet kunnen gaan presteren bij een grotere en betere ploeg zoals AA Gent?

POLL: Past Bernier bij AA Gent?

Meest recent

Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

2
2
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

18
18
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

28
28
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

23
23
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

120
120
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

53
53
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

19
19
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

41
41
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

129
129
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

245
245
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

37
37
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

34
34
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

50
50
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

44
44
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

324
324
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

184
184
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

62
62
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

48
48
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

240
240
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

102
102

Meer sportnieuws