Steun voor Hazard: "Eden blijft de beste voetballer van België"

door
Steun voor Hazard:

Daags voor de WK-opener tegen Canada, maakte bondscoach Roberto Martinez bekend dat Eden Hazard sowieso zal starten in de basisploeg. Nochtans werd zijn rol als titularis tijdens de voorbije weken serieus in twijfel getrokken. Maar de bondscoach blijft dus in hem geloven en dat vindt men op het thuisfront niet meer dan logisch.


Dat er vraagtekens worden geplaatst achter de basisplaats van Hazard, is in principe niet meer dan terecht. De aanvaller is bij zijn club Real Madrid immers aan een dramatisch seizoen bezig. Hij lijkt nochtans helemaal hersteld van de fysieke perikelen die hem de voorbije jaren achtervolgden. Desondanks kwam Hazard niet verder dan zes wedstrijden voor zijn club, waarvan slechts twee als titularis. Zijn laatste competitiematch dateert zelfs alweer van begin september.

En dat gebrek aan ritme begint zich nu ook te wreken bij de nationale ploeg. In de drie interlands van dit seizoen liet Martinez zijn aanvoerder telkens als basisspeler opdraven, maar geen enkele keer wist hij bepalend te zijn voor zijn ploeg. En ondertussen klopte de concurrentie steeds harder op de poort. Met name dan Leandro Trossard, die bij Brighton and Hove Albion bezig is aan een uitstekend seizoen.

BESTE BELG
Maar niet iedereen is het eens met de twijfels rond Hazard. Zeker niet zijn broer Kylian, die tijdens het WK een column bijhoudt voor La Dernière Heure. "De kritiek op Eden? Er zullen altijd hypocrieten zijn in de voetbalwereld", klinkt het. "Maar Eden blijft de beste Belgische speler van het moment én de beste speler in de geschiedenis van het Belgische voetbal. Wij als Belgen moeten fier zijn om zo'n speler in onze ploeg te hebben."

POLL: Hazard verdient meer krediet ...

Meest recent

Doek valt over Beerschot: "De gifbeker leegdrinken"

De Play-Downs zijn nog maar één speeldag ver en eerste degradant is al bekend. Zo is ...

7
7
Anderlecht-bestuur stelt eisen: Hasi móét deze speler opstellen

Het bestuur van Anderlecht oefent druk uit op coach Besnik Hasi om Jan-Carlo Simic vaker op te ...

122
122
Italiaanse pers unaniem na optreden Romelu Lukaku

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Zondagavond won de ploeg ...

31
31
Kranten duiden grote uitblinker aan na triomftocht Club

Club Brugge kan met een tevreden gevoel terugblikken op zijn start van de nacompetitie. Blauw-Zwart ...

190
190
Genk genekt door arbitrage? Ex-scheidsrechter reageert

Leider KRC Genk is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Limburgers ...

104
104
Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

RSC Anderlecht is met een uitschuiver aan de Champions' Play-Offs begonnen. De recordkampioen ...

277
277
Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

272
272
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

242
242
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

88
88
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

68
68
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

30
30
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

140
140
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

76
76
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

372
372
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

65
65
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

304
304
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

257
257
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

739
739
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

386
386
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

64
64

Meer sportnieuws