'Drie sterkhouders op weg naar uitgang bij AA Gent'

door
'Drie sterkhouders op weg naar uitgang bij AA Gent'

AA Gent heeft sportief gezien een behoorlijke eerste seizoenshelft achter de rug. Na de WK-break zijn de Buffalo's bijvoorbeeld nog steeds op drie verschillende fronten actief. Maar financieel gezien gaat het een pak minder goed met de Oost-Vlaamse club, zo schrijft de krant Het Nieuwsblad.


In de Jupiler Pro League kende Gent een wat haperende start, maar inmiddels zit het toch weer in het spoor van de top vier. Daarnaast verzekerden de Buffalo's zich van de volgende ronde in de Conference League en blijven ze op koers hun titel in de Croky Cup met succes te verdedigen. Om op drie fronten te kunnen blijven strijden, zou wat extra versterking in de wintermercato geen overbodige luxe zijn. Maar de vraag is of daar wel financieel ruimte voor is.

Zo schrijft Het Nieuwsblad dat de Buffalo's rode cijfers moeten voorleggen. Zo werd in het voorbije jaar een verlies van zes miljoen euro geboekt, dat is het zwaarste verlies van de afgelopen tien jaar. Dat verlies is vooral te wijten aan de stijgende kosten, onder meer voor energie en salarissen. Ook de professionalisering van de beloften-ploeg had een stevig kostenplaatje.

EXIT VOOR TRIO?
De slechte cijfers van Gent zouden ook stevig hun weerslag kunnen hebben op de spelersgroep. Spelers met een aflopend contract zouden moeten vrezen voor een nieuw voorstel. Als ze er een krijgen, zal dat hoogstwaarschijnlijk aan mindere voorwaarden zijn. Enkele sterkhouders zouden zo wel eens op weg zijn naar de exit in de Arteveldestad. De bovengenoemde krant  noemt de namen van Sven Kums, Michael Ngadeu en Vadis Odjidja. Sportief zou dat een stevige aderlating zijn in de Ghelamco Arena.

POLL: Wie zal zeker vertrekken?

Meest recent

Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

4
4
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

51
51
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

52
52
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

309
309
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

89
89
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

231
231
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

231
231
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

197
197
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

514
514
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

339
339
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

366
366
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

392
392
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

345
345
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

568
568
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

210
210
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

135
135
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

146
146
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

229
229
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

60
60
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

195
195

Meer sportnieuws