Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. Verschillende media maakten twee ontslagen wereldkundig. Nieuwe bazen, nieuwe wetten.
Ontslagronde bij de KBVB
Marketing- en communicatiedirecteur Manu Leroy en HR-directeur Sylvie Marissal werden de laan uitgestuurd. Leroy was zes jaar aan de slag bij de Belgische voetbalbond. Bij de bond zijn er besparingen bezig.
De focus komt weer op het sportieve te liggen en Vincent Mannaert mag daarin wel investeren. Zo werd Pierre Locht weggehaald bij Standard, met wie hij al jaren een goed contact heeft. Hij probeerde hem eerder al naar Club Brugge te halen, maar dat lukte niet.
Bij de bond moeten de inkomsten omhoog, want ze maakten in het vorige boekjaar nog 11 miljoen euro verlies. Daarom komt de aandacht weer op het sportieve te liggen, waar ze meer inkomsten willen halen.
Resultaten halen
Toch zal de waarheid op het veld komen te liggen. Volgen er daar geen resultaten, dan zullen ook Mannaert & co onder vuur komen te liggen. Het WK van 2026 is daarbij een grote waardemeter. Daar zal Rudi Garcia makkelijk naar moeten loodsen en daar een goed figuur slaan.
De Fransman sprak over de laatste kans van spelers als Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois en Romelu Lukaku om een prijs te halen. Al kunnen we ons niet voorstellen dat deze lichting Rode Duivels op het WK 2026 een kanshebber is om voor het hoogste te gaan.