Spaanse pers snoeihard na WK-exit: "Ons voetbal stelt niets voor"

door
Spaanse pers snoeihard na WK-exit:

Marokko zorgde dinsdag voor een stunt van jewelste op het WK in Qatar. De Leeuwen van de Atlas schakelden na strafschoppen Spanje uit en mogen voor het eerst in hun geschiedenis naar de kwartfinales. Spanje likte achteraf zijn wonden, al leken de Spaanse media daar eerder wat extra zout in te strooien.


De Spaanse pers was snoeihard na de uitschakeling. De gerenommeerde sportkrant Marca trekt een pijnlijke conclusie. " Slechts drie overwinningen (tegen Australië, Iran en Costa Rica) in de laatste twee WK’s. Voor een land dat een van de beste sportinfrastructuren ter wereld heeft, is die balans verschrikkelijk. Deze uitschakeling weerspiegelt wat het Spaanse voetbal, met uitzondering van het WK van 2010, in de hele geschiedenis is geweest: het stelt niets voor", lezen we.

La Vanguardia
zag een erbarmelijke strafschoppenreeks. "Een trieste en brute epiloog", schrijft de krant. Sport ziet dat La Roja momenteel geen absolute ster heeft die de ploeg erdoor kan trekken. "Spanje heeft geen Messi of Neymar en kan momenteel niet op een dergelijke speler rekenen."

LUIS ENRIQUE
AS buigt zich dan weer over de toekomst van Luis Enrique. "De bondscoach heeft het niet beter gedaan dan zijn voorganger Fernando Hierro en dat pleit tegen hem. De argumenten tegen zijn aanblijven wegen zwaar", weet het medium. Het stormt dus stevig op het Iberisch Schiereiland. De Spanjaarden maakten zich al op voor een clash met buurland Portugal, maar die eer is nu weggelegd voor Marokko. De Portugezen veegden dinsdagavond Zwitserland van de mat met 6-1. Marokko is dus gewaarschuwd.

POLL: Is Spanje nog een grootmacht?

Meest recent

Antwerp-supporters viseren bestuur: “Géén pretpark”

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Naast de pandoering tegen Union SG in de Champions Play-Offs werd ...

21
21
Januzaj in shock na horrorblessure: ‘Geperforeerde darm’

Maandag stonden Las Palmas en Celta de Vigo tegenover elkaar in de Spaanse Primera Division. ...

19
19
Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Royal Antwerp FC ging op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs met de billen bloot tegen ...

46
46
Union slikt enorme tegenvaller in volle titelstrijd

In tegenstelling tot vorig seizoen heeft Union SG zijn start van de Champions' Play-Offs allerminst ...

52
52
Real krijgt lik op stuk: "Hij gaat helemaal nergens heen"

Real Madrid wil zich dinsdagavond tegen Real Sociedad verzekeren van een plek in de finale van de ...

35
35
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC ...

376
376
Anderlecht komt met groot nieuws voor kraker tegen Genk

RSC Anderlecht kreeg tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs meteen een pak voor de broek van ...

387
387
'Theate imponeert in Duitsland: toptransfer in de maak'

Kersvers bondscoach Rudi Garcia moest tijdens zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode ...

86
86
Antwerp legt sterkhouder vast voor volgend seizoen

Antwerp FC is met een zware nederlaag op Union SG aan de Champions' Play-Offs begonnen en wil zich ...

260
260
'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

221
221
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

1132
1132
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

127
127
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

367
367
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

515
515
'Stoelendans blijft duren: opvallende vertrekker op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

751
751
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

336
336
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

388
388
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

205
205
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

113
113
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

432
432

Meer sportnieuws