'Genk hakt knoop door over Samatta'

door
'Genk hakt knoop door over Samatta'

Bij KRC Genk zijn ze alvast goed begonnen aan de wintermercato. Nog voor de transfermarkt officieel geopend is, wist de leider immers al zijn eerste versterking aan te kondigen. Yira Sor werd weggekaapt bij Slavia Praag en biedt Wouter Vrancken de komende maanden nog wat extra opties in het offensieve compartiment. Daar was in de breedte versterking nodig, maar kwaliteit liep er in de Genkse aanval al genoeg.


De voorbije maanden maakten Joseph Paintsil en vooral Bilal El Khannouss, Mike Trésor en Paul Onuachu al een uitstekende indruk. Dat ging ten koste van Ally Samatta, die in de zomer na weinig succesvolle omzwervingen bij Aston Villa, Fenerbahçe en Antwerp teruggekeerd was op het oude nest. Een groot succes kan die rentree echter nog niet genoemd worden.

De 30-jarige spits stond dit seizoen nog geen enkele keer aan de aftrap. In competitie en beker samen mocht hij wel vijftien keer invallen, maar daarin raakte hij ook niet verder dan één doelpunt, begin september in de topper op Union. Genk huurt de Tanzaniaan dit seizoen van Fenerbahçe en beschikt ook over een aankoopoptie, maar volgens de Turkse journalist Ekrem Konur zijn ze niet van plan om die te lichten.

TERUG NAAR AF
De tweede passage van Samatta lijkt dus met een sisser af te lopen. In zijn eerste periode tussen 2016 en 2020 scoorde hij nog 76 keer in 191 wedstrijden, met als hoogtepunt de landstitel in 2019. Samatta werd in dat jaar ook topschutter van de Jupiler Pro League. Hij keert in de zomer in principe terug naar Fenerbahçe, waar hij nog een jaar contract heeft. De Turkse topclub rekent echter al lang niet meer op hem.


POLL: Moet Genk zijn aankoopoptie nog lichten?

Meest recent

Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

1
1
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

68
68
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

111
111
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

108
108
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

29
29
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

14
14
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

80
80
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

58
58
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

137
137
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

75
75
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

70
70
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

147
147
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

292
292
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

64
64
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

53
53
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

394
394

Meer sportnieuws