Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn gezien de omstandigheden waarin Ivan Leko en zijn spelers moesten werken. Beterschap lijkt op dat vlak nog niet in zicht, want de toekomst van de club blijft hoogst onduidelijk.
De financiële situatie van Standard blijft penibel ogen en enkel een overname lijkt soelaas te kunnen brengen. Die zou nu eigenlijk in een afrondende fase moeten zitten, maar de voorbije weken kwamen al onheilspellende berichten naar buiten over het getalm van eigenaar A-CAP.
Nu komt Josimar, het onderzoeksmedium dat de voorbije jaren goed op de hoogte bleek van de fratsen van vorige eigenaar 777 Partners en A-CAP, met het nieuws dat de verkoop van de Rouches voorlopig opgeschort zou zijn.
Overname Standard is opgeschort
De voorbije maanden meldden zich wel degelijk enkele gegadigden. Er was interesse van een partij uit de Verenigde Arabische Emiraten en één uit de Verenigde Staten, maar zij werden aan het lijntje gehouden door A-CAP. Dat trok eerst plots zijn vraagprijs op tot maar liefst 50 miljoen euro.
Dat was meer dan het dubbele van wat de kandidaat-kopers wilden betalen. Vervolgens eiste A-CAP ook nog eens dat ze de immobiliën van Standard in handen zouden mogen houden, zodat ze nog geld zouden kunnen verdienen door het stadion en de academie te verkopen of te verhuren aan de club.
Toekomst Standard en A-CAP in gevaar
Daardoor was de interesse al stevig bekoeld en nu zou A-CAP beslist hebben om de verkoop voor onbepaalde tijd uit te stellen. Dat zet een enorm vraagteken achter de nabije toekomst van Standard, want er moet maandelijks 2 à 3 miljoen euro bijgepast worden.
Het is echter maar de vraag of A-CAP dat nog zal willen en kunnen doen. In de Amerikaanse staten Utah en South Carolina zouden overheidsregulators de controle over het verzekeringsbedrijf willen overnemen, omdat A-CAP zijn activiteiten illegaal gefinancierd zou hebben met de centen van haar cliënten. En uiteraard zal de Amerikaanse overheid geen geld in Standard gaan pompen...
New.
— Josimar (@JosimarFotball) April 1, 2025
A-CAP has suspended the sale of Standard de Liege, a criminal investigation has opened at Genoa and the future of the clubs in the crumbling 777 Partners empire could soon be in the hands of US regulators.
By @PhilippeAuclair and @pbsportswriter https://t.co/RHt9V76iU3