UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

door
UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

Het voetbaljaar 2023 werd in heel wat landen al op gang getrapt en daarin zullen we ongetwijfeld opnieuw kennismaken met nieuwe talenten die zich een weg naar de top banen. De UEFA stelde naar jaarlijkse gewoonte opnieuw een lijst samen van 40 jonge spelers van wie we het komende jaar veel mogen verwachten. Daarin staan ook twee spelers uit de Jupiler Pro League.


Ze hebben hoge verwachtingen van Zeno Debast (Anderlecht) en Abakar Sylla (Club Brugge), die natuurlijk ook in 2022 al mooie dingen lieten zien. "Debast was een lichtpuntje in een teleurstellend seizoen voor Anderlecht", stellen ze. Hij werd voor die prestaties al beloond met een selectie voor het WK in Qatar, al kwam hij daar uiteindelijk niet in actie.

"Hij bleef in de Champions League wat onder de radar, in tegenstelling tot zijn club die alle koppen haalde", schrijven ze dan weer over Sylla. "Hij had voor de start van dit seizoen nog maar zes minuten voor Club Brugge gespeeld, maar sindsdien volgden al vier clean sheets in evenveel Europese wedstrijden en zijn eerste drie caps voor Ivoorkust."

MATAZO
Daarnaast vinden we met Eliot Matazo (20, AS Monaco) ook nog een andere jonge Belg in de lijst van de UEFA. Andere namen die misschien een belletje zullen doen rinkelen zijn die van Moises Caicedo, vorig seizoen nog even bij Beerschot, en Dion Drena Beljo, de spits van Osijek die de voorbije maanden al uitgebreid aan Anderlecht werd gelinkt.

POLL: Van wie verwacht je dit jaar het meest?

Meest recent

Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

1
1
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

5
5
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

8
8
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

30
30
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

107
107
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

226
226
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

291
291
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

222
222
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

25
25
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

481
481
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

464
464
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

119
119
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

127
127
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1157
1157
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

220
220
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

402
402
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

566
566
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

495
495
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

749
749
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

651
651

Meer sportnieuws