Wolves komt met opvallende verklaring voor Silva-transfer

door
Wolves komt met opvallende verklaring voor Silva-transfer

Het was al een tijdje duidelijk dat Anderlecht na een halfjaar alweer afscheid zou moeten nemen van Fabio Silva. De Portugees zat in de laatste wedstrijden al niet meer in de selectie en werd vorig weekend al gespot in de tribune bij PSV, waar hij woensdagmiddag ook officieel voorgesteld werd. Anderlecht wist nog een vergoeding uit de brand te slepen voor het vroegtijdig afbreken van de uitleenbeurt.


Dat is het maximale wat Paars-Wit nog kon halen, want Silva weigerde om nog voor de club te spelen. De 20-jarige aanvaller kwam naar verluidt in aanvaring met trainer Brian Riemer na de wedstrijd tegen Club Brugge, waar hij vroegtijdig naar de kant gehaald werd. Daar zou Silva niet tevreden mee geweest zijn, terwijl Riemer hem verweet dat zijn fysieke parameters onvoldoende waren.

Maar bij moederclub Wolves komen ze met een heel andere verklaring voor het vertrek van Silva bij Anderlecht. "Anderlecht is briljant geweest met Fabio. Ze hebben hem een podium gegeven waarop hij kon presteren, maar ik denk dat ze zelf ook wel zullen toegeven dat ze een moeilijk seizoen beleven. We waren bezorgd dat ze onvoldoende wedstrijden zouden spelen, door de opzet van de Belgische competitie. Met een internationaal toernooi in de zomer is het belangrijk dat Fabio regelmatig speelt", vertelt technisch directeur Matt Hobbs immers.

EK
In de zomer speelt Fabio Silva in principe met Portugal op het EK U21. Bij Wolves wijten ze zijn vertrek dus aan de matige prestaties van Anderlecht dit seizoen. Het werd al uitgeschakeld in de Croky Cup, waardoor het momenteel enkel nog actief is in de Jupiler Pro League en Conference League. In die laatste competitie moeten ze in de play-offs voorbij het Bulgaarse Ludogorets. In de eigen competitie dreigen ze echter de play-offs te missen, waardoor hun seizoen er al eind april op zou kunnen zitten.

"Het is fantastisch dat Anderlecht daar begrip voor opbrengt", probeert Hobbs nog te troosten. "Ze zijn klasse geweest en we zouden er geen probleem mee hebben om in de toekomst opnieuw spelers aan hen te verhuren."

POLL: Denk je dat dat de ware reden is voor het vertrek van Silva?

Meest recent

Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

7
7
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

37
37
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

25
25
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

260
260
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

75
75
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

184
184
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

184
184
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

100
100
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

59
59
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

154
154
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

507
507
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

507
507
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

275
275
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

710
710
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

497
497
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

106
106
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

476
476
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

553
553
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

224
224

Meer sportnieuws