'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

door
'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

Jesper Fredberg is bezig met een schoonmaak in de kern van RSC Anderlecht. De Deen zocht een oplossing voor Wesley Hoedt en die heeft hij ook gevonden. De Nederlandse centrale verdediger wordt zelfs definitief van de hand gedaan. De transfer wordt snel aangekondigd.


Wat al enkele dagen in de lucht hing, is nu ook zo goed als rond. Wesley Hoedt verlaat Anderlecht definitief en volgens het doorgaans zeer betrouwbare The Athletic tekent de Nederlander snel een contract van 2,5 jaar bij de Engelse tweedeklasser. Het is niet bekend of RSCA nog een transfersom vangt. Hoedt mag zo toch weer een mooie transfer afronden. Hij speelde eerder al voor AZ, Lazio, Southampton, Celta de Vigo en Roal Antwerp FC. 

Hoedt werd begin november naar de B-kern verwezen na een discussie met interim-trainer Robin Veldman, nadat hij op de bank zat voor de Europese match in Silkeborg. Zijn invalbeurt daar bleek meteen zijn laatste officiële optreden voor Anderlecht. Hoedt werd later wel weer in de armen gesloten op training, maar matchen spelen met het eerste elftal was er niet meer bij. Hij kreeg te horen dat hij andere oorden moest opzoeken.

VELDMAN

Anderlecht haalde Hoedt in de zomer van 2021 gratis weg bij Southampton, dat wel een stevige doorverkooppercentage wist af te dwingen. In zijn eerste seizoen deed Hoedt het niet onaardig onder de hoede van Vincent Kompany. De Nederlander leek op weg om jarenlang een vaste waarde te worden, maar dit seizoen liep het helemaal mis. Hij voelde zich duidelijk niet goed in een driemansdefensie en zijn niveau zakte stevig. Bovendien is Hoedt een speler met een grote persoonlijkheid en in tijden van crisis levert dat veel ergernis op. Toen hij op de bank belandde, kreeg hij het aan de stok met Robin Veldman en sindsdien was hij persona non grata bij de Brusselaars.

POLL: Een mooie oplossing voor Hoedt?

Meest recent

Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

64
64
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

12
12
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

274
274
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

257
257
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

75
75
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

83
83
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

701
701
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

168
168
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

322
322
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

449
449
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

389
389
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

584
584
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

497
497
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

745
745
KRC Genk schrikt: 'Chelsea onthult Penders-verrassing’

Mike Penders maakte voor 20 miljoen euro de transfer van KRC Genk naar Chelsea, maar de 19-jarige ...

287
287
1 april: van STVV-parfum tot Kompany bondscoach en Talbi heeft spijt

Vandaag is het 1 april en dan is het altijd opletten geblazen. Verschillende media sturen foutieve ...

85
85
Rayane Bounida wint eerste prijs en roept straffe ambities

Rayane Bounida maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Ajax en de Belgische Marokkaan heeft die ...

52
52
‘Club Brugge ruikt jackpot: strijd barst volledig los’

Ardon Jashari is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder voor zes ...

301
301
‘Noa Lang boort zélf knaltransfer door de neus’

PSV kreeg afgelopen speeldag in de Eredivisie de genadeslag van Ajax. De Amsterdammers wonnen met ...

175
175
Lamkel Zé-effect? ‘STVV en Mazzu duwen speler(s) naar exit’

Didier Lamkel Zé lijkt aan zijn laatste maanden bij Sint-Truiden VV bezig. De aanvaller werd ...

99
99

Meer sportnieuws