'Gent-bestuur misnoegd na aanval Vanhaezebrouck'

door
'Gent-bestuur misnoegd na aanval Vanhaezebrouck'

De sfeer bij AA Gent lijkt opnieuw om te snijden. Na de wedstrijd van afgelopen weekend tegen KRC Genk (2-3-nederlaag), nam coach Hein Vanhaezebrouck het sportieve beleid andermaal zwaar onder vuur. Maar die publieke uithaal blijft vooralsnog zonder directe gevolgen binnen de club.


Vanhaezebrouck is natuurlijk niet op zijn mondje gevallen en spuwde wel vaker zijn gal als hij het niet eens was met de gang van zaken. Dit keer was zijn vizier gericht op het aankoop- en jeugdbeleid. "Wij zijn afhankelijk van makelaars om spelers te halen. We zeggen dan nog trots dat we iemand uit Haïti of Jordanië halen. Hoeveel jongens van onze opleiding zijn de voorbije jaren in de A-kern terechtgekomen? Je moet ze niet op één hand tellen, je hebt aan twee vingers genoeg", zei Vanhaezebrouck.

Met die laatste uitspraak viseerde hij manager Michel Louwagie te viseren. Die verklaarde vorige week namelijk nog fier dat heel wat jonge buitenlandse talenten komen proef draaien bij Jong Genk, waaronder specifiek een Haïtiaan en Jordaniër. Daarnaast benadrukte de trainer ook dat er bij KRC Genk veel beter wordt gewerkt. "Ze hebben het de voorbije jaren veel beter aangepakt dan wij", werd Vanhaezebrouck geciteerd bij Sporzaz. "De jeugdopleiding staat daar als een huis, ook dat is een verschil met Genk."

CLUBLEIDING VERBAASD
Volgens Het Laatste Nieuws reageerde het Gentse bestuur misnoegd over deze plotse uithaal van de trainer. Zo zou vorige week nog een constructief onderhoud hebben plaatsgevonden tussen Vanhaezebrouck en de clubleiding, waardoor men deze openlijke kritiek niet had zien aankomen. Toch zouden Louwagie en preses Ivan De Witte niet willen reageren. Ze willen de 'sereniteit bewaren' in aanloop naar de belangrijke matchen van de komende weken.

POLL: Vanhaezebrouck moet zo'n uitspraken intern houden ...

Meest recent

'Wanyama (ex-Beerschot) stunt met nieuwe club'

Victor Wanyama speelde al een heel mooie carrière bij elkaar. De middenvelder gaat ...

3
3
Opvallend: Club Brugge betaalt het dubbele van Anderlecht

RSC Anderlecht presteerde vorig jaar goed. Heel goed zelfs, als we kijken naar de lonen die ze ...

143
143
Vromant geeft verrassende uitleg over Feldhofer-ontslag

Cercle Brugge ontsloeg dit seizoen met Miron Muslic en Ferdinand Feldhofer twee trainers. Het ...

36
36
'Anderlecht baalt: middenvelder nog hele poos afwezig'

Besnik Hasi hoopt dat hij de komende weken de nodige spelers ziet terugkeren, maar tegen Club Brugge ...

57
57
'Liverpool offert viertal op voor nieuwe sterspeler'

Liverpool FC incasseerde vlak voor de interland-break een dubbele opdoffer. Na de uitschakeling in ...

62
62
Jashari voorspelt de topschutter in Champions' Play-Offs

Het wachten zit er bijna op: komend weekend trekken de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League ...

287
287
Unieke beelden: KBVB deelt vurige speech kapitein De Bruyne

Kevin De Bruyne was afgelopen zondag opnieuw de grote regisseur bij de Rode Duivels. De spelmaker ...

70
70
'Kompany op wenken bediend: doublure Kane op komst'

Vincent Kompany is bezig aan een sterk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München. Maar ...

103
103
Vijfde landstitel voor Genk? Strupar laat hart spreken

KRC Genk staat in de komende weken voor een loodzware opdracht. De Limburgs club wil zich immers ...

73
73
Zorgen om Talbi: bondscoach komt met reactie

Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de ...

322
322
'Arsenal gaat all-in: nieuwe doelpuntenmachine onderweg'

Arsenal FC is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen, maar dreigt andermaal met lege handen ...

97
97
KRC Genk of Club Brugge kampioen? "Mijn keuze valt op hun"

Komend weekend gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. Daarbij gelden KRC Genk en ...

533
533
Twee Duivels hard aangepakt: "Ze zouden zelfs te voet moeten komen"

De Rode Duivels hebben zich verzekerd van het behoud in de A-divisie van de Nations League. Tijdens ...

311
311
'Real reserveert 60 miljoen voor nieuwste goudklomp Spanje'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

125
125
'Anderlecht haalt uit: spectaculaire powerhouse van 5 miljoen'

RSC Anderlecht zet alles op alles om Nobel Mendy binnen te halen. De 20-jarige Senegalees, momenteel ...

482
482
'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

Voor de Rode Duivels was 2024 een jaar om snel te vergeten, met tegenvallende campagnes op het EK en ...

192
192
Sensationeel avontuur voor Kevin De Bruyne?

Het is nog altijd een open vraag waar de toekomst van Kevin De Bruyne zal liggen. De Rode Duivel is ...

180
180
Cultspeler Club Brugge versiert nieuwe transfer

Club Brugge schrok er de voorbije jaren niet voor terug om versterking te gaan zoeken in alle ...

505
505
'Strijd om revelatie barst los: Genk casht 17 miljoen'

KRC Genk begint komend weekend aan de Champions' Play-Off met een thuiswedstrijd tegen AA Gent. De ...

676
676
Leko doet markante uitspraak over toekomst bij Standard

Standard kan volgend seizoen nog altijd Europees spelen, maar daarvoor zal het wel Play-Off II ...

242
242

Meer sportnieuws