Dramatisch slot geeft Europese droom AA Gent ferme knauw

door
Dramatisch slot geeft Europese droom AA Gent ferme knauw

Na een redelijk gesloten wedstrijd waarin AA Gent zeker ook zijn kansen had, hebben de Buffalo's finaal toch weer een zure nederlaag geleden. Een lange tijd weinig imponerend Qarabag miste onderweg wel een strafschop maar won uiteindelijk dankzij een treffer in het slot van de wedstrijd.


In het verre Azerbeidzjan ging AA Gent op zoek naar Europees succes. De Buffalo's traden aan tegen de plaatselijke nummer één, Qarabag en dat team viel allesbehalve te onderschatten. Geen enkel team kwam dit seizoen al winnen in het Tofiq Bahramov Stadium, aan Hein Vanhaezebrouck zijn manschappen om daar vanavond verandering in te brengen. In de spits begon opnieuw het duo Cuypers-Orban, in doel kreeg Roef opnieuw zijn kans.

Buffalo's verzuimen energieke Azeri's af te straffen

AA Gent nam een prima start en kwam na dik vijf minuten spelen al dicht bij de openingstreffer. Vanop rechts bracht Orban de bal perfect voor maar zowel Cuypers als Hong misten onbegrijpelijk. De Azeri's namen nadien over en zaaiden regelmatig paniek in de Gentse defensie, die hielden soms met hangen en wurgen stand. De betere mogelijkheden bleven in het eerste halfuur echter Blauw-Wit getint, zowel Castro-Montes als Cuypers misten precisie in de zone van de waarheid.

Aan de overzijde besloot Zubir op tien minuten van de rust vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Het spelbeeld maakte vooral duidelijk dat er stevig wat kansen lagen voor AA Gent aangezien de thuisploeg veel ruimte liet tussen de linies. Halfweg stond het nog 0-0 in een wedstrijd die aardig over en weer ging.

Aanvoerder Kums zag zijn team zeker niet onderdoen voor de nummer één van Azerbeidzjan.

Roef kroont zich even tot held, AA Gent ontsnapt aan doodsteek

Met dezelfde tweeëntwintig protagonisten begonnen we aan de tweede helft en Roef moest zowaar meteen een bal pakken. Op rechts rukte Sheydayev op maar meer dan een oprapertje was zijn schot niet voor de Gentse doelman. Even later was er echter een ferme domper voor AA Gent. Bij een schot van de thuisploeg kwam de bal op de steunarm van Torunarigha terecht, de VAR kwam tussen en scheidsrechter Al-Hakim gaf zowaar een strafschop. De elf meter van Sheydayev was echter dramatisch getrapt en met wat geluk redde Roef. Gerechtigheid voor AA Gent in Baku.

Beide ploegen hielden elkaar nadien perfect in evenwicht en grote kansen bleven lange tijd uit. Op een kwartier van het einde viel het dubbeltje toch nog richting de kant van Qarabag. Op links werd een voorzet naar de tweede paal geslingerd en daar stond Andrade moederziel alleen om de 1-0 voorbij Roef te trappen. Ondanks een driedubbele wissel ontsnapten de Buffalo's zelfs nog aan een absolute mokerslag, in het slot ging een poging van de thuisploeg via de onderkant van de lat niet in doel en de Azeri's misten nog een paar grote kansen. Uiteindelijk werd het een nipte maar toch onnodige nederlaag voor AA Gent in een wedstrijd waarin kansen lange tijd een schaars goed bleken.

Scoreverloop:

1-0 (78') Andrade

Bijzonderheid:

Sheydayev (Qarabag) mist een strafschop (52').

POLL: Zet AA Gent dit thuis nog recht?

Meest recent

Hayen waarschuwt stevig voor 'makkelijke' wedstrijd

Club Brugge staat er plots een stuk slechter voor in de strijd om de titel. Het raakte zondag niet ...

62
62
'Exit Ancelotti bij Real Madrid: exacte tijdlijn bekend'

Real Madrid ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit in de finale van de Copa del Rey. Het ...

38
38
Napoli profiteert van slipper Inter en wordt alleen leider

In de Serie A hebben Romelu Lukaku en Napoli zondagavond een grote stap richting de titel gezet. Ze ...

55
55
'Union toch met zorgen: twee sterkhouders out?'

Met nog vier speeldagen voor de boeg ligt Union stilaan helemaal op titelkoers. Ze hielden zondag ...

78
78
PSG speurt JPL af: wie staat er op de lijst?

Uitgerekend het seizoen na het vertrek van Kylian Mbappé zou weleens hét jaar van ...

100
100
Club Brugge krijgt nieuws over blessures Mignolet en Vanaken

Club Brugge heeft de voorbije dagen averij opgelopen. In de eerste plaats in de titelstrijd, want ...

861
861
Pocognoli weigerde eerst, maar gaat nu toch overstag

Nadat ze donderdag nog gingen winnen in het Jan Breydelstadion, is Union er zondag opnieuw in ...

119
119
'AA Gent heeft bijna beet: transfer van 10 miljoen'

AA Gent heeft de voorbije dagen klappen gekregen in de strijd om een Europees ticket. Het verloor ...

256
256
Nainggolan dompelt RWDM in rouw, Patro beleeft sprookje

Wat een zinderende avond hebben we achter de rug in de Promotie Play-Offs van de Challenger Pro ...

356
356
Hayen heeft duidelijke boodschap voor Talbi na misser

Club Brugge is er zondag niet in geslaagd om revanche te nemen voor de thuisnederlaag van enkele ...

409
409
Dramatische reeks KRC Genk: Fink heeft één hekelpunt

KRC Genk is aan een dramatische reeks bezig in de Play-Offs. Ze verloren met 0-1 van Royal Antwerp ...

399
399
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club ...

211
211
Hasi komt met héél belangrijke Vertonghen-update

Gaat RSC Anderlecht dit seizoen Jan Vertonghen nog aan het werk zien op het veld? De ex-Rode Duivel ...

549
549
Chery na akkefietje met Penders: "We hebben gesproken"

Royal Antwerp FC won verrassend met 0-1 op het veld van KRC Genk. Ze speelden hun beste match in ...

234
234
Exit Dendoncker bij Anderlecht? Dit is zijn antwoord

Als Leander Dendoncker scoort, dan zijn het heel belangrijke goals. Hij trapte RSC Anderlecht naar ...

456
456
Liverpool kampioen na demonstratie, City naar bekerfinale

In Engeland stonden er om 17u30 twee zeer belangrijke matchen op het programma. Liverpool kon de ...

46
46
Union SG - Club Brugge: Brugse fans zien één heikel punt

Om 18u30 begon dé topper van deze speeldag in de Jupiler Pro League: Union SG - Club Brugge. ...

138
138
Anderlecht in finale-modus: Hasi benoemt drie uitblinkers

Een week voor de levensbelangrijke bekerfinale tegen Club Brugge, heeft RSC Anderlecht een extra ...

458
458
Frustratie neemt overhand: opvallend incident aan dug-out Genk

Het begint er meer en meer op te lijken dat de winnaar van de reguliere competitie voor de vierde ...

2118
2118
Genk bestolen in volle titelstrijd? "100 Procent penalty"

KRC Genk is het noorden helemaal kwijt in de Champions' Play-Offs. De winnaar van de reguliere ...

845
845

Meer sportnieuws