Applaus in Lotto Park: Anderlecht houdt Villarreal in bedwang

door
Applaus in Lotto Park: Anderlecht houdt Villarreal in bedwang

RSC Anderlecht heeft zijn kansen op de kwartfinales van de Conference League gaaf kunnen houden. In de heenmatch tegen Villarreal CF kwamen de Brusselaars in de eerste helft nochtans op achterstand te staan. Maar Anders Dreyer maakte na de pauze gelijk met een geweldig schot en Paars-Wit had nog de beste kansen op de overwinning, toch bleef het bij een knap 1-1-gelijkspel.


Paars-Wit begon voor eigen volk meer dan behoorlijk aan de wedstrijd tegen de huidige nummer 6 uit La Liga. Benito Raman leek zelfs voor de 1-0 te zorgen, maar werd afgevlagd voor buitenspel. En de paars-witte spits zou voor rust nog een goede kans krijgen. Villarreal groeide op zijn beurt dan weer in de match en begon steeds meer de neus aan het venster te steken. Daar werden de bezoekers ook voor beloond.

Samuel Chukwueze trapte eerst nog op Bart Verbruggen, maar niet veel later kon Manu Trigueros de Spanjaarden dan toch op voorsprong zetten. De 0-1 was meteen ook de ruststand. Na de pauze kwam RSCA echter beter voor de dag, al moest Verbruggen alert blijven. Maar de Brusselaars konden wel degelijk op gelijke hoogte komen. Anders Dreyer leek een tegenaanval eerst nog te verbrodden, de Deen pakte vervolgens echter uit met een snoeihard schot in de verste hoek. Pepe Reina moest niet veel later zelfs uitpakken met een puike redding om de 2-1 van Michael Murillo te voorkomen.

SPANNENDE TERUGMATCH
Anderlecht bleef vervolgens baas. Ook Lior Refaelov en de ingevallen Islam Slimani wisten voor doelgevaar te zorgen. In de absolute slotfase nam Villarreal dan weer over en Verbruggen kwam goed weg na een gemiste controle, maar doelpunten vielen niet meer. Zo houdt RSCA zijn kansen op een Europese kwartfinale gaaf, al wacht volgende week nog een bijzonder lastige avond in het Estadio de la Cerámica.

POLL: Wie haalt de volgende ronde?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

81
81
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

70
70
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

314
314
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

61
61
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

55
55
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

149
149
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

376
376
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

233
233
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

240
240
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

416
416
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

91
91
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

384
384
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

450
450
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

319
319
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

586
586
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1196
1196
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws