Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

door
Milan verslikt zich bij laagvlieger, Atlético dankt Morata

Op maandagavond wordt er in onze competitie al geruime tijd niet meer gevoetbald. In het buitenland is voetbal op de eerste weekdag immers wel nog een zekerheid. Vanavond stonden er in Italië en Spanje alvast twee interessante partijen op het programma. Zo nam Milan het in eigen huis op tegen Salernitana, en bekampte Atlético Madrid promovendus Girona. 


In Milaan diende AC Milan te winnen indien het op gelijke hoogte van Inter wilde komen in de strijd om plaats twee. Bij de Rossoneri mocht Alexis Saelemaekers aan de partij beginnen, en dienden De Ketelaere, Origi en Vranckx zich tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan begon het best aan de partij en zag Giroud op het halfuur met een heerlijke omhaal dicht bij de openingstreffer komen. Vlak voor de rust was het dan toch raak voor de Fransman. De Milan-aanvaller torende boven de Salernitana-verdediging uit na een hoekschop, en kopte de openingstreffer tegen de touwen. 

In de tweede helft dicteerde Milan opnieuw het spel, maar bepaalden dusdanig veel slordigheden het gebrek aan echte kansen bij de thuisploeg. Salernitana profiteerde van de countermogelijkheden, en mocht een halfuur voor het eindsignaal ook vieren. Bradaric zag de volledig vrijstaande Boulaye Dia in de zestien, en de Senegalees knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Maignan. Pioli greep in en bracht De Ketelaere, Ibrahimovic en Origi in het veld, maar ook dat bracht weinig beterschap. Milan kwam even dicht bij een strafschop nadat De Ketelaere zijn ploegmaat Bennacer het laantje instuurde en deze tegen de grond ging. Een VAR-interventie zorgde er echter voor dat de gegeven strafschop teniet werd gedaan. Milan probeerde nadien nog op de Salernitaanse muur te breken, maar slaagde daar niet meer in. 

Gouden zege voor Atlético

Atlético Madrid moest winnen indien het de kloof met de nummer twee in de stand, Real Madrid, wilde verkleinen. De Madrilenen stonden voor een lastige verplaatsing op het veld van Girona, en dienden te wachten tot minuut 94 vooraleer Alvaro Morata de ploeg van Simeone op voorsprong kon brengen. Het doelpunt van de Spaanse aanvaller was meteen ook de enige treffer van de partij. Bij de Rojiblancos mocht Carrasco aan de wedstrijd beginnen, en viel Witsel een tiental minuten voor het einde in. Door de zege komt Atlético Madrid opnieuw op acht punten van de grote stadsrivaal in het klassement. 

POLL: Zal De Ketelaere dit seizoen nog doorbreken bij Milan?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

43
43
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

42
42
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

171
171
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

44
44
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

44
44
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

119
119
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

304
304
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

214
214
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

215
215
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

382
382
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

80
80
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

269
269
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

368
368
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

394
394
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

298
298
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

172
172
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

536
536
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1158
1158
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

324
324
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

149
149

Meer sportnieuws