PSG-trainer Galtier in nesten na racistische uitspraken

door
PSG-trainer Galtier in nesten na racistische uitspraken

Christophe Galtier heeft zich in de nesten gewerkt bij zijn club Paris Saint-Germain. De 56-jarige Fransman wordt beschuldigd van racisme in zijn tijd bij OGC Nice, waar hij vorig seizoen trainer was. Galtier zelf ontkent alle beschuldigingen met klem, voorlopig is het afwachten of dit incident zijn positie in gevaar brengt.


Het is niet de eerste keer dat de PSG-trainer onder druk komt te staan. Door de wisselvallige prestaties van de ploeg krijgt hij regelmatig kritiek over zich heen. Nu komt hij dus in zeer nauwe schoentjes te staan, als de beweringen worden bewezen. Het was de Franse sportzender RMC Sport die deze een bommetje dropte.

Zij zouden een mail van voormalig technisch directeur van Nice, Julien Fournier, hebben waarin de trainer beschuldigd wordt van racisme. Zo zou hij onder meer gezegd hebben dat “er niet zoveel zwarten en moslims in het team kunnen spelen”. Galtier zou gezegd hebben dat de fans zich niet kunnen identificeren met de spelers, en dat er een team vol ‘uitschot’ gebouwd werd met spelers die de helft van hun vrijdag in de moskee zitten.

FANS VOLGEN SITUATIE
In een Tweet verklaart de harde kern van de Parijse topploeg de situatie van dichtbij op te volgen. Ze zeggen dat, als de beschuldigingen kloppen, hij niet meer thuis hoort in de organisatie van de club.



NOG GEEN REACTIE
Vanuit Paris Saint-Germain zelf is het momenteel nog wachten op een reactie. Clubeigenaar Nasser Al-Khelaïfi zou volgens Franse media wel een intern onderzoek gestart hebben. Galtier zelf reageerde wel al op de beschuldigingen. Hij ontkent de aantijgingen met klem en hij zou de nodige juridische stappen willen ondernemen, omdat hij het slachtoffer is van valselijke beschuldigingen en pesterijen, aldus de advocaat van Galtier.

POLL: Is de positie van Galtier nog houdbaar volgens u?

Meest recent

Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

59
59
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

31
31
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

11
11
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

22
22
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

101
101
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

189
189
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

36
36
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

26
26
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

41
41
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

40
40
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

295
295
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

167
167
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

60
60
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

43
43
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

213
213
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

88
88
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

201
201
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

141
141
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

222
222
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

428
428

Meer sportnieuws