'Union pakt uit met sterkhouder uit Jupiler Pro League'

door
'Union pakt uit met sterkhouder uit Jupiler Pro League'

Union SG kan zich donderdag zowaar plaatsen voor de halve finales van de Europa League en blijft in eigen land volop meestrijden voor de titel. Er staat in de komende weken dus nog heel wat op het spel. Maar ondertussen wordt er achter de schermen van het Dudenpark al aan de komende jaargang gewerkt.


De Unionisten zijn in ieder geval bezig aan een puik seizoen. In de Europa League werd op indrukwekkende wijze de kwartfinales bereikt, terwijl de Brusselaars in eigen land voor het tweede jaar op rij volop meedoen in de titelstrijd. Coach Karel Geraerts kan dan ook rekenen op een sterke selectie en dat heeft niet in het minst te maken met het rekruteringsbeleid van de club.

Mede door een data-gedreven aanpak slaagde Union er in om relatief onbekende buitenlandse spelers aan te trekken en vervolgens te doen uitgroeien tot smaakmakers. Daarnaast trok de club ook enkele Belgische jongens aan die vervolgens helemaal ontbolsterden. Denk bijvoorbeeld aan Dante Vanzeir, Siebe Van der Heyden en Senne Lynen.

IN TRIBUNES TEGEN LEVERKUSEN
Dat laatste scenario hoopt Union nu te herhalen met Boris Lambert. De 23-jarige verdediger is al een heel seizoen een vaste sterkhouder bij KAS Eupen en lijkt zich op te maken voor een nieuwe stap. Volgens SudPresse kan zijn overgang naar het Dudenpark eerstdaags al afgerond worden, men wil eerst nog de uitkomst van de degradatiestrijd afwachten. Maar Lambert woonde wel al de match tegen Bayer Leverkusen bij, zijn transfer lijkt dan ook quasi rond.

POLL: Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

2
2
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

77
77
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

119
119
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

49
49
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

75
75
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

53
53
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

420
420
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

84
84
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

70
70
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

211
211
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

210
210
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

115
115
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

349
349
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

130
130
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

167
167
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

293
293
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

208
208
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

363
363
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

94
94
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

351
351

Meer sportnieuws