'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

door
'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich flink moeten herpakken om zich alsnog van de landstitel te verzekeren. Maar de winnaar van de reguliere competitie is in het komende seizoen wel al verzekerd van zijn rentree op het Europese toneel. Desondanks dreigt Racing enkele spelers kwijt te raken tijdens de komende mercato.


Bij de Limburgers wil men vooral voortbouwen op de selectie van dit seizoen. "De mercato zal veel rustiger zijn dan vorig jaar. De ambitie is om de ploeg samen te houden, al zal er natuurlijk altijd wel iets gebeuren", liet voorzitter Peter Croonen onlangs nog verstaan. Ondanks die ambities zal er sowieso aan de selectie gesleuteld moeten worden. Het huurcontract van Ally Samatta is bijvoorbeeld aflopend en naast Tolu Arokodare is toch een nieuwe spits nodig.

Eerste zomeraanwinst

Daarnaast verzekerde Genk zich deze week ook van de diensten van Joris Kayembe. De linksachter komt over van Sporting Charleroi en tekende voor drie seizoenen in de Cegeka Arena. Zijn komst biedt coach Wouter Vrancken extra opties aan op de back-posities. Dat was nodig om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meestrijden. Bovendien dreigt Genk één van zijn huidige backs te verliezen. Zo zou Angelo Preciado wel eens de eerste vertrekker van de zomermercato kunnen worden.

Griekse interesse

De Ecuadoraan is bij Genk niet verzekerd van een vaste basisstek, maar liet tijdens het voorbije WK wel een degelijke indruk achter. En dat kan hem mogelijk een fraaie transfer opleveren. Zo meldt het medium TransferGeek dat Panathinaikos, dit seizoen tweede in de Griekse Super League, belangstelling toont in Preciado. Diens contract loopt in principe na dit seizoen af, maar Genk beschikt over een optie om die overeenkomst te verlengen en zal daar naar alle waarschijnlijkheid beroep op doen om alsnog iets aan hem te verdienen.

POLL: Preciado krijgt te weinig kansen bij Genk ...

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

22
22
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

35
35
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

28
28
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

283
283
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

64
64
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

52
52
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

158
158
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

166
166
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

95
95
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

302
302
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

106
106
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

154
154
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

239
239
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

182
182
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

306
306
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

80
80
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

314
314
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

174
174
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

204
204
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

146
146

Meer sportnieuws