Stoppen slaan door: Ajax-sterkhouder geeft fan harde klap

door
Stoppen slaan door: Ajax-sterkhouder geeft fan harde klap

Ajax zal volgend seizoen niet in de Champions League actief zijn. De Nederlandse recordkampioen beëindigde een dramatisch seizoen zondag op een teleurstellende derde plaats in de Eredivisie. Na de verloren wedstrijd op het veld van FC Twente sloegen de stoppen dan ook even door bij sterkhouder Steven Berghuis.


De Ajacieden stonden in de voorbije seizoenen garant voor de nodige successen, maar in de voorbije maanden volgde de ene teleurstelling de andere op. De Amsterdammers speelden een anonieme campagne in Europa en verloren in de bekerfinale van eeuwige rivaal PSV. Zondag kreeg Ajax wel nog een waterkansje op een troostprijs in de vorm van de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de Champions League-voorrondes.

Pijnlijke middag

Dan moest de ploeg van coach John Heitinga wel hopen op puntenverlies van PSV én zelf winnen op bezoek bij Twente. Uiteindelijk pakten de Eindhovenaren zelf toch de volle buit tegen AZ Alkmaar na twee goals van Xavi Simons. Maar Ajax kon zelf ook niet winnen. Na een wederom povere wedstrijd gingen de Amsterdammers met 3-1 de boot in tegen FC Twente. Een pijnlijk einde van een pijnlijk seizoen.

Berghuis slaat door

En na de match werd de situatie nog wat triester. Op weg naar de spelersbus werden de spelers van Ajax opgewacht door enkele kijklustigen aan de uitgang van de Grolsch Veste. Op beelden die de ronde doen op de sociale media is echter te zien hoe Berghuis een stevige mep verkoopt aan één van de toeschouwers. Naar verluidt zou die hem enkele beledigingen hebben toegeschreeuwd, maar voorlopig kwam nog weinig info naar buiten over het incident.

POLL: Berghuis moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

22
22
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

176
176
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

235
235
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

54
54
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

148
148
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

145
145
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

182
182
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

93
93
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

257
257
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

40
40
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

492
492
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

844
844
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

239
239
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

442
442
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

799
799
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

261
261
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

156
156
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

391
391

Meer sportnieuws