TRANSFERUURTJE: 'Drieslag Club Brugge, Anderlecht haalt 2 spitsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drieslag Club Brugge, Anderlecht haalt 2 spitsen'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. In de komende twee weken zou Blauw-Zwart nog drie aanwinsten willen voorstellen. De inkomende transfers van Victor Barbera (FC Barcelona) en Igor Thiago (Ludogorets) zouden achter de schermen al zo goed als afgerond zijn en zouden eerstdaags geofficialiseerd worden. Daarnaast blijft Club ook doordrukken voor Hugo Vetlesen. Het dossier van de Noorse middenvelder staat het minst ver, maar Club zou wel nog voor de start van het EK U21 een deal willen sluiten.



Daarnaast kon Club ook dinsdag al geweldig nieuws brengen. Het brak immers het contract open van Maxim De Cuyper, die bijtekende tot 2026. Meteen kwam ook de bevestiging dat de jonge linkerflankspeler volgend seizoen weer zal aansluiten bij de Brugse A-kern, nadat hij afgelopen seizoen schitterde op huurbasis bij Westerlo. Eerst speelt hij wel nog het EK U21 met de Jonge Duivels. Daarnaast werd ook Mohamed Salah El Boukammiri (19) overgenomen van Union. De jonge aanvaller sluit eerst aan bij Club NXT.

Er vloeien ook nog onverhoopte miljoenen naar de kassa van Club. Het incasseert nog 2 miljoen euro voor de transfer van Loïs Openda, want na diens sterke seizoen zijn de bonussen in de deal met RC Lens geactiveerd. En daar kunnen nog enkele miljoenen bijkomen als de Rode Duivel deze zomer zou verkassen, want Club bedong een doorverkooppercentage van 12,5 procent.



Anderlecht drukt dan weer door voor offensieve versterking, want de toekomst van Islam Slimani blijft onzeker. De onderhandelingen over een contractverlenging van de Algerijn zouden hervat worden wanneer hij terugkeert uit vakantie. Rekening houdende met een vertrek aast Paars-Wit alvast op twee nieuwe spitsen. Bénie Traoré (BK Häcken) blijft op de verlanglijst staan en er wordt ook gesproken met Smail Prevljak, die gratis op te halen is nadat hij niet bijtekende bij AS Eupen.

Die laatste werd de voorbije weken ook genoemd bij KV Mechelen, maar dat lijkt intussen andere pistes te bewandelen in de zoektocht naar een spits. Daar zouden ze nog steeds denken aan Serdar Dursun (Fenerbahçe), die in januari al in beeld was maar toen te duur bevonden werd. Een andere optie is Lion Lauberbach, die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Eintracht Braunschweig.



Daarnaast neemt Malinwa mogelijk ook afscheid van een ervaren pion, want Yannick Thoelen kan een transfer maken. De 32-jarige was de voorbije seizoenen tweede doelman, maar geniet desondanks interesse uit Turkije. Konyaspor en Kocaelispor zien zijn komst wel zitten en zouden ook al contact opgenomen hebben met KVM.

Bij Antwerp beginnen ze na het veroveren van de dubbel ook aan volgend seizoen te denken. Dan zullen ze het wel zonder een belangrijke pion moeten stellen, want Jürgen Dirkx zou de club verlaten. De assistent was in de zomer overgekomen van PSV en fungeerde als rechterhand van Mark van Bommel. Die was zeer tevreden over zijn inbreng, maar desondanks zou Dirkx voor een vertrek kiezen.



Aan inkomende zijde valt de naam van Daley Blind opnieuw op de Bosuil. De ervaren Nederlandse international is einde contract bij Bayern München en is dus transfervrij op te halen. Hij bevestigde nog eens dat er contact met Antwerp geweest is, maar een keuze heeft hij nog niet gemaakt. Hij wil rustig afwachten welke aanbiedingen er de komende weken op hem afkomen.

Buitenland

Voor een aantal Rode Duivels wordt het een hete transferzomer. Dat zal zeker het geval zijn voor Youri Tielemans, die als vrije speler zeer gegeerd zal zijn. De middenvelder zou concrete contacten onderhouden met AS Roma, maar zou wel eerst willen afwachten welke aanbiedingen hij uit Engeland krijgt. Daar zou Arsenal nog steeds interesse tonen, terwijl ook Aston Villa zich nu in de strijd zou mengen.



Ook Roméo Lavia lijkt zeker een transfer te gaan maken na de degradatie van Southampton. De jonge middenvelder staat nog steeds hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat in augustus vorig jaar al een bod uitbracht en deze zomer zijn middenveld grondig zal vernieuwen. De verwachting is wel dat ze nog steeds 40 à 50 miljoen pond zullen moeten neertellen om de 19-jarige strikken.

Voor Jérémy Doku zou er ook de nodige interesse zijn. De flankaanvaller sloot het seizoen sterk af bij Stade Rennes en er zouden alvast enkele Engelse clubs op de loer liggen voor een zomertransfer. Concreet is die belangstelling echter nog niet en noch Doku, noch Rennes zouden echt gehaast zijn om een transfer snel af te ronden.



Bij PSG mogen we deze zomer ook een grote omwenteling verwachten. De Franse kampioen zou de komende dagen alvast stevig uithalen op de transfermarkt, want in het ideale scenario strijken snel vier topaanwinsten neer. De transfervrije komst van Milan Skriniar (Inter) en Marcos Asensio (Real Madrid) zou al beklonken zijn en daar zou ook nog Marcus Thuram gratis bij moeten komen. Daarnaast zou PSG ook de strijd gewonnen hebben om Manuel Ugarte, die voor 60 miljoen moet overkomen van Sporting CP.

POLL: Heeft Club nog versterking nodig als die drie zouden komen?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

55
55
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

216
216
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

50
50
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

128
128
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

324
324
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

229
229
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

398
398
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

374
374
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

413
413
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

305
305
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

550
550
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws