Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

door
Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

Op de sportieve commissie van KRC Genk kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat. De 22-jarige Japanner flopte helemaal bij FC Twente en Sint-Truiden, maar bij LASK Linz zet hij zijn carrière helemaal op de rails. Nakamura legt er vlammende statistieken voor en hij wordt omschreven als de rijzende ster uit het Oosten.

Genk geeft groen licht voor Nakamura

KRC Genk trekt goed voorbereid naar de komende zomermercato die over drie weken haar deuren opent. De Limburgers centraliseren het transferbeleid met een sportieve commissie die maandelijks bijeenkomt om potentiële versterkingen te bespreken. Voorafgaand aan deze vergadering vindt er een nauw overleg plaats tussen Wouter Vrancken, Dimitri de Condé en de scouting, maar het is altijd de club die de leiding neemt bij het samenstellen van de selectie. Tijdens de sportieve commissie worden alle informatie met betrekking tot transfers gebundeld en worden de doelstellingen vastgesteld.



Voorzitter Peter Croonen liet alvast weten bij TVL Sportcafé dat er heel wat transferactiviteit verwacht mag worden bij KRC Genk in de aankomende zomermercato. “Er zullen vertrekkers zijn, maar er zullen ook inkomende versterkingen volgen", stelt de preses. “We zijn een club die het huiswerk constant maakt en heel structureel opbouwt richting de mercato's. Dus wij weten redelijk goed wat we moeten doen.” Op de sportieve commissie kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) alvast een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat.

Gebroken bij FC Twente

Keito Nakamura staat al jaren bekend als een van de grootste talenten in het Japanse voetbal, maar aanvankelijk kon hij die reputatie niet waarmaken in Europa. In het seizoen 2019/20 maakte hij de overstap van Gamba Osaka op huurbasis naar FC Twente, waar de jonge vleugelspeler veelbelovend begon met twee doelpunten in zijn eerste twee wedstrijden. Nakamura werd geprezen door de toenmalige technisch directeur Ted van Leeuwen, die zei: “Keito is een van de allergrootste talenten van Japan. Het is bijna een wonder dat het ons is gelukt een speler met deze kwaliteiten aan te trekken.” Maar na een veelbelovend begin ging het bergafwaarts voor Nakamura bij FC Twente.



De prestaties van Keito Nakamura gingen in dalende lijn, maar zowel FC Twente als toenmalig coach Gonzalo Garcia dragen medeverantwoordelijkheid voor zijn vormcrisis. Een voorbeeld hiervan was toen Garcia de aanvaller twee minuten voor de rust verving in de wedstrijd tegen Vitesse, waarop het publiek hem cynisch applaus gaf. Journalist Leon ten Voorde keek terug op die periode bij Tubantia en zei: “Zoiets doe je niet als trainer. Hij had op zijn minst kunnen wachten tot de rust. Keito was gebroken. Hij moest in een mentale dip terugvliegen naar Japan om de winterstop door te maken.”

Floptransfer bij Sint-Truiden

FC Twente besloot uiteindelijk het contract van Keito Nakamura te ontbinden, maar hij hoefde niet lang te wachten op een nieuwe aanbieding. Slechts één dag later bood Sint-Truiden hem een uitweg, mede dankzij de connectie met de Japanse eigenaar DMM.com. Nakamura verklaarde op de clubwebsite: “STVV volgde mij al een tijdje en wilde me absoluut hebben.” CEO Takayuki Tateishi voegde eraan toe: “Ik wil dat Keito resultaten behaalt, en STVV kan hem helpen dezelfde resultaten te behalen als Takehiro Tomiyasu (nu bij Arsenal), Daichi Kamada (nu bij Frankfurt) en Wataru Endo (nu bij Stuttgart).” Maar helaas liep ook dit avontuur uiteindelijk niet zoals gehoopt voor Nakamura.



De jonge Japanner kreeg bij Sint-Truiden nauwelijks speelminuten, hij werd regelmatig geplaagd door blessures, hij werd vaak vroegtijdig gewisseld en hij had grote moeite om zich aan te passen aan de Belgische speelstijl, waar de nadruk ligt op fysieke kracht en duels. Uiteindelijk liep het engagement van Keito Nakamura in België uit op een misverstand, waarna hij op eigen vraag terugkeerde naar Japan en CEO Takayuki Tateishi bood geen weerstand aan zijn vertrek. Nakamura kon de hoge verwachtingen bij FC Twente niet waarmaken en in België werd hij gezien als een grote floptransfer.

‘Gloeiend hete’ ster uit het Oosten met vlammende stats

Sinds twee seizoenen heeft Keito Nakamura zijn carrière weer op de rails gezet bij LASK Linz. In de afgelopen seizoenen heeft hij indrukwekkende prestaties geleverd, met 14 doelpunten en 4 assists in afgelopen jaargang van de Oostenrijkse Bundesliga. Hiermee was hij de op drie na meest beslissende speler van de competitie en wordt hij omschreven als de rijzende ster uit het Oosten. De Japanner schittert voornamelijk op de linkerflank, waar hij moeilijk te stoppen is door zijn directe tegenstanders. Hij laat bij LASK zijn grote kwaliteiten zien, waaronder doelpunten maken, maar vooral dribbelen, snelheid en behendigheid. Hij moet zich wel nog verbeteren op het gebied van defensief-tactisch positiespel.



Keito Nakamura voelt zich het meest op zijn gemak op de linkerflank, waar hij naar binnen kan snijden en op doel kan schieten. Maar de veelzijdige 22-jarige kan ook uitstekend op de rechterflank spelen, waar hij de achterlijn kan halen en voorzetten kan geven. In Oostenrijk wordt hij omschreven als een “groeibriljant” en ook in Engeland hebben ze Nakamura ontdekt, waar ze hem als “red hot” of “gloeiend heet” bestempelen. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties en statistieken wekt Nakamura veel interesse in het buitenland. Clubs zoals KRC Genk, PSV Eindhoven, Feyenoord, Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, Brighton & Hove Albion en zelfs Liverpool worden genoemd als geïnteresseerde partijen.

POLL: Moet Nakamura een kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

7
7
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

19
19
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

142
142
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

105
105
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

39
39
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

35
35
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

153
153
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

57
57
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

162
162
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

109
109
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

185
185
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

360
360
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

206
206
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

84
84
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1418
1418
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

447
447
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

441
441
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

303
303
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

109
109
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

813
813

Meer sportnieuws