'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

door
'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

De campagne in de Europe Play-Offs werd een tegenvaller, maar Standard kan wel terugblikken op een sterk seizoen in de reguliere competitie. Desondanks zullen de Rouches komende zomer voor een groot deel opnieuw moeten starten. Zo werd noodgedwongen afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila.


Onder impuls van de nieuwe eigenaars besloot Standard een jaartje geleden om zijn sportieve lot in handen van de Noorse coach te leggen. Die had dan ook goed werk geleverd bij onder meer Celtic Glasgow en New York City FC. En de keuze voor Deila bleek een goede. Hij zorgde voor vernieuwd enthousiasme op Sclessin, bovendien bouwde hij met beperkte middelen een ploeg uit die tot de slotspeeldag van de reguliere competitie meestreed voor deelname aan de Champions' Play-Offs.

Gladbach te snel

Standard had dan ook dolgraag met hem verder gewerkt, maar dat was buiten Club Brugge gerekend. Blauw-Zwart wist de trainer met een interessanter bod te verleiden om in West-Vlaanderen aan de slag te gaan. En dus moet RSCL op zoek naar een nieuwe coach. Volgens La Dernière Heure draait die zoektocht inmiddels op volle toeren. Zo zou Standard een poging hebben gedaan bij de Zwitser Gerardo Seoane, maar die tekende al bij Borussia Mönchengladbach.

Geen Euvrard

Naar verluidt zou ook Karel Geraerts op de shortlist staan, die blijft evenwel gewoon bij Union SG waar volop onderhandeld wordt over een contractverlenging. De Serviër Marko Nikolic werd dan weer gepolst zonder dat deze piste een vervolg kreeg. En Vincent Euvrard (RWDM) zou dan toch geen prioriteit zijn. De lijst met kandidaten wordt dus steeds kleiner, men hoopt dan ook om de zoektocht in de komende dagen al af te ronden.

POLL: Standard moet een trainer kiezen die de competitie kent ...

Meest recent

AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

31
31
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

35
35
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

109
109
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

10
10
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

240
240
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

383
383
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

116
116
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

268
268
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

567
567
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

214
214
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

113
113
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

348
348
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

55
55
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

192
192
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

93
93
Pocognoli deelt goed én slecht nieuws mee

Union SG opent zijn Play-Offs met een duel tegen Royal Antwerp FC. Winnen is de boodschap als de ...

64
64
Hayen schept duidelijkheid: Ordonez klaar voor Anderlecht?

Club Brugge heeft een aantal spelers die met kwaaltjes terugkeerden van de interlandperiode.,Er ...

155
155
Anderlecht mag dromen van enorme Club Brugge-meevaller

RSC Anderlecht staat zondag voor een heel zware taak. De Brusselaars moeten op het veld van Club ...

251
251
Fink verklaart waarom het beter is dat Genk de titel pakt

Thorsten Fink is een zegen voor het Belgische voetbal. Vorig jaar liet hij STVV dartel spelen en ...

180
180
Schrikken geblazen: Anderlecht-lieveling keihard gedumpt

David Hubert had een duidelijke favoriet op de linksbackpositie: Moussa N’Diaye. De toenmalige ...

722
722

Meer sportnieuws