Club Brugge grijpt krachtig in met problematische situatie

door
Club Brugge grijpt krachtig in met problematische situatie

Jack Hendry was onmisbaar onder Philippe Clement, maar werd verguisd onder Alfred Schreuder en Carl Hoefkens. Vervolgens liep zijn poging tot rehabilitatie onder Scott Parker ook niet volgens plan. Vorig seizoen ontbrak het de kleedkamer van Club Brugge aan persoonlijkheid en leiderschap nadat eerst Hendry en daarna Ruud Vormer opzij werden geschoven, wat een negatieve invloed had op de ploeg. Hendry werd in eerste instantie weggestuurd, vervolgens teruggehaald, maar uiteindelijk er weer naast gezet. Deze situatie zorgde voor een ongezonde dynamiek en situatie in de kleedkamer, en daar wil Club Brugge nu een einde aan maken door Hendry deze zomer definitief te verkopen.

Hendry op overschot

Maandag begon Club Brugge met de voorbereidingen voor het nieuwe voetbalseizoen. Ronny Deila begroette een uitgebreide selectie van 31 spelers, maar de nieuwe coach realiseert zich dat dit veel te veel spelers zijn om kwalitatief aan de slag te kunnen gaan. In de komende weken zal het spelersbestand dan ook serieus moeten worden ingekort. “We zullen keuzes moeten maken en de juiste mix moeten samenstellen”, zei Deila op de persconferentie na zijn eerste training met Club Brugge. Hij streeft naar een kern van ongeveer achttien à negentien veldspelers, exclusief keepers. “Als Pep Guardiola het hele seizoen met Manchester City door kan met dat aantal, waarom wij dan niet?”



In mei werd al bekend dat enkele spelers Club Brugge zouden moeten verlaten. Volgens Het Nieuwsblad is er al maandenlang consensus dat Dedryck Boyata, Kamal Sowah en Jack Hendry deze zomer moeten vertrekken. “We zien daar niet meteen verandering in komen.” Vooral de laatste naam, Jack Hendry, is opvallend. Hendry werd in de vorige wintertransferperiode teruggehaald naar Club Brugge op verzoek van Scott Parker. De Schotse international zou eigenlijk niet zijn teruggekeerd naar Brugge als Boyata fit en in vorm was geweest, maar hij werd toch aangetrokken om stabiliteit in de verdediging te brengen. Hendry speelde uiteindelijk slechts in een handvol wedstrijden, voornamelijk vanwege een blessure.

Gebrek aan natuurlijke leider(s)

Na het ontslag van Scott Parker wordt er momenteel gezocht naar een oplossing voor Jack Hendry. Niettemin kan de Schotse international nog altijd een belangrijke rol spelen bij Club Brugge. Wellicht niet alleen vanwege zijn sportieve verdiensten, maar zeker en vast vanwege zijn sterke leiderschapskwaliteiten. Vorig seizoen ontbrak het de kleedkamer aan zo'n persoonlijkheid nadat eerst Hendry en daarna Ruud Vormer opzij werden geschoven. Achteraf blijkt dat het altijd belangrijk is om spelers te hebben die impact hebben op de groep, iemand die zijn stem durft te laten horen en de groep kan aanwakkeren. Na het vertrek van Vormer naar Zulte Waregem had Rudy Cossey, voormalig assistent-coach van Club Brugge onder Ivan Leko, gedacht dat Hendry die rol op zich zou nemen.



“Maar die werd ook weggestuurd, teruggehaald en er dan toch weer naast gezet. Ik vind dat geen gezonde situatie”, zei Rudi Cossey eerder in een interview met Krant van West-Vlaanderen. Jack Hendry verhuisde in de zomermercato van 2021 naar Club Brugge, toen Philippe Clement daar nog de coach was. Onder Clement was de 22-voudige international een van de belangrijkste spelers en speelde hij Brandon Mechele vanaf dag één uit de ploeg. Clement benadrukte dat Hendry specifieke kwaliteiten heeft en dat hij ook iets extra geeft aan zijn groep. “Zijn coaching is erg goed. Onze groep loopt niet over van jongens die van nature de leiding pakken op het veld. Dat heeft Jack wel”, aldus Clement over zijn toenmalige missing link in de Brugse defensie.

Hendry is niet ‘hot’ meer

Jack Hendry was onmisbaar onder Philippe Clement, maar werd verguisd onder Alfred Schreuder en Carl Hoefkens. Vervolgens liep zijn poging tot rehabilitatie onder Scott Parker ook niet volgens plan. Sinds het begin van 2022 kreeg Hendry nauwelijks speeltijd bij Club Brugge. De club moest zelfs een noodoplossing vinden om Hendry te kunnen laten vertrekken naar 'minder gerenommeerde clubs' zoals Saliternata en Augsburg, terwijl hij eerder werd getipt voor een toekomst in de Premier League. Uiteindelijk werd hij in de vorige zomertransferperiode door Cremonese aangetrokken middels een éénjarige uitleenbeurt met een niet-verplichte aankoopoptie.

Jack Hendry werd beschouwd als een ‘key transfer’ van Givanni Arvedini, de eigenaar van Cremonese, die afgelopen zomer aanzienlijke bedragen investeerde in de hoop zijn club na een afwezigheid van 26 jaar definitief in de Serie A te houden. Arvedini haalde maar liefst 30 nieuwe spelers naar de club, waarbij Hendry een van de posterboys was van de eigenaar. Helaas slaagden beide doelstellingen niet. Vanwege blessure- en aanpassingsproblemen kon de 28-jarige Hendry moeilijk zijn draai vinden in Italië, en Cremonese eindigde op de voorlaatste plaats in het Calcio, waardoor de club na slechts één seizoen weer degradeerde naar de Serie B.



De grote vraag is nu hoe Club Brugge van plan is om Jack Hendry van de hand te doen. In de afgelopen jaren is zijn reputatie sterk afgenomen, en het lijkt een eeuwigheid geleden dat hij een van de opvallende spelers was van Club Brugge in de Champions League. Hij wist Lionel Messi, Neymar en Kylian Mbappé van Paris Saint-Germain het zwijgen op te leggen en maakte ook grote indruk tegen RB Leipzig. “Je kunt verwachten dat hij snel in de Premier League terechtkomt”, schreef Daily Mail destijds over hem. Hendry kreeg veel lof in Europa en België vanwege zijn balbehandeling, leiderschapskwaliteiten, fysieke kwaliteiten, positiespel en spelintelligentie.

POLL: Verdient Hendry een nieuwe kans bij Club Brugge?

Meest recent

'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

89
89
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

34
34
"Dit Antwerp is er even erg aan toe als Tribune 2"

Royal Antwerp FC verloor met 5-1 van Union SG. De Great Old is eigenlijk al een jaar sportief in een ...

136
136
Degryse velt snoeihard oordeel over Hasi en Anderlecht

Besnik Hasi koos voor een opvallende opstelling tegen Club Brugge. Het was al snel duidelijk dat het ...

186
186
Beerschot op drift: dit schokkend bedrag aan schulden

Beerschot degradeert na een dramatisch jaar. Dirk Kuyt & co zullen dus in de Challenger Pro ...

176
176
Vandenbempt looft Genkie: "Volgende keer Rode Duivel"

KRC Genk maakt al heel het seizoen indruk. Over heel het seizoen is het tot dusver de beste ploeg ...

206
206
Guardiola komt met vreemde reactie na FA Cup-zege

Manchester City won met 1-2 van Bournemouth en speelt zo de halve finale van de FA Cup. Pep ...

55
55
Hasi gokt en verliest: vreemde keuzes van de coach

Besnik Hasi heeft zijn eerste teleurstelling bij RSC Anderlecht al achter de rug. De coach maakte ...

145
145
STVV winnaar van het weekend: "Stress en angst"

STVV won met 0-1 van Beerschot en staat momenteel aan de leiding in de Relegation Play-Offs. De ...

79
79
Defour maakt brandhout van RSCA-beleid: "Geen visie"

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge. De Brusselaars weten van geen hout meer ...

321
321
'Nieuwe sportieve baas bezorgt Arsenal ware knaltransfer'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

52
52
Dendoncker verklaart afgang: "Nooit goed genoeg voor Anderlecht"

RSC Anderlecht had gehoopt dat de trainerswissel voor een schokeffect zal zorgen, maar dat bleek ...

349
349
Club Brugge benadeeld in titelstrijd? "Hun enige obstakel"

De eerste speeldag van de Champions' Play-Offs heeft geen grote verrassingen opgeleverd. KRC Genk en ...

1173
1173
Doek valt over Beerschot: "De gifbeker leegdrinken"

De Play-Downs zijn nog maar één speeldag ver en eerste degradant is al bekend. Zo is ...

102
102
Anderlecht-bestuur stelt eisen: Hasi móét deze speler opstellen

Het bestuur van Anderlecht oefent druk uit op coach Besnik Hasi om Jan-Carlo Simic vaker op te ...

519
519
Italiaanse pers unaniem na optreden Romelu Lukaku

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Zondagavond won de ploeg ...

360
360
Kranten duiden grote uitblinker aan na triomftocht Club

Club Brugge kan met een tevreden gevoel terugblikken op zijn start van de nacompetitie. Blauw-Zwart ...

500
500
Genk genekt door arbitrage? Ex-scheidsrechter reageert

Leider KRC Genk is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Limburgers ...

339
339
Analisten trekken keiharde conclusie Anderlecht: "Zover is het gekomen"

RSC Anderlecht is met een uitschuiver aan de Champions' Play-Offs begonnen. De recordkampioen ...

562
562

Meer sportnieuws